Žiemos šventės

Advento kalendorius iš…tualetinio popieriaus tūtelių

Anksčiau Advento kalendoriai daugiausia rūpėjo žmonėms, turintiems atžalų ir buvo įsigyjami lengviausiu būdu – nuėjus į prekybos centrą bei išsirinkus pageidaujamą variantą.  Šiandien apstu įvairių teminių kalendorių, pradedant skirtų mylimajam ir baigiant…augintiniams. Tiesa, vis dažniau šie švenčių „pranašai“ gaminami savomis rankomis, taip išreiškiant dėmesį asmeniui, kuriam ir skirtas kalendorius ar tiesiog išpildant savo kūrybines idėjas.

Siūlome ir mes idėją handmade‘iams Advento kalendoriui pasigaminti, kuri puikiai tiks tiems, kurie neturi daug laiko, negali pasigirti itin kruopščiomis rankomis bei galvoja apie ekologiją. Taigi, pradedame gaminti advento kalendorių iš…tuščių tualetinio popieriaus tūtelių.

Visa eiga kaip video. O jums reikės:

24 tuščių tualetinio popieriaus tūtelių
popierinio rankšluosčio tūtelės
spalvoto popieriaus
norimos spalvos kartono
klijų, karštų klijų pistoleto
žirklių, peiliuko popieriaus pjovimui
sausų dribsnių ar kito produkto kartoninės pakuotės
vatos
juodai rašančio markerio
didelio indo saldainių ar kitų smulkmenų, kurias dėsite į kalendoriaus „dienas“ kaip staigmeną

  • Pasinaudoję karštų klijų pistoletu, suklijuokite tualetinio popieriaus ritinėlius, sudarydami kalendoriaus „griaučius“.
  • Ant norimos spalvos kartono apibrėžkite popierinių rankšluosčių ritinėlio (pastarojo skersmuo turi būti šiek tiek didesnis nei tualetinio tūtelių) kontūrus ir šiuos iškirpkite. Iš viso turi gautis 48 apskritimai, pasitarnausiantys kaip kalendoriaus langelių „grindys“ bei „lubos“.
  • Ištepkite tūtelių atbrailas klijais ir, atsargiai dėdami, užklijuokite iškirptus apskritimus.
  • Apverskite kalendorių „grindimis“ į apačią ir tūteles pripildykite saldainių ar kitų smulkmenų, parinktų atsižvelgiant į kalendoriaus savininko skonį.
  • Tokiu pat principu, užklijuodami iškirptus apskritimus, uždenkite kalendoriaus „lubas“.
  • Ant paradinės kalendoriaus pusės apskritimų užrašykite skaičius nuo 1 iki 24 (tiek trunka Advento laikotarpis). Galite šiuos rašyti eilės tvarka ar „išmėtyti“ atsitiktinai, taip priversdami būsimą kalendoriaus savininką, norintį rasti reikiamą dieną ir šios staigmeną, pasitelkti akylumą.
  • Spalvotą kartono lapą užklijuokite ant kartoninės dribsnių ar kito produkto pakuotės, ir, apkirpdami, sulyginkite kontūrus. Taip ne tik sunaudosite dar daugiau namuose besimėtančių atliekų, bet ir sutvirtinsite kalendoriaus…stogą.
  • Kartoną perlenkus per pusę, susiformuos stogui būdinga forma. Gausiai ištepę kraštines tūteles klijais, uždenkite šias stogeliu.
  • Kartoninę tūtelę, kurią naudojote apskritimų formavimui, popieriui pjaustyti skirtu peiliuku padalinkite per pusę. Turite puikų kaminą, kurį, patepę klijai, užklijuokite ant stogo.
  • Kokios gi šventės be sniego? Pastaroji vaidmenį atliks vata, kurią užklijuokite ant „kamino“ atbrailų.

Štai ir viskas, žaismingas Advento kalendorius-namelis pagamintas ir laukia, kol jį kam nors padovanosite. Tai – tik idėja, užvesianti ant kelio. Pasitelkus savo fantaziją, skonio suvokimą bei po ranka turimas priemones, galite sukurti dar originalesnį variantą.

Ieškote daugiau idėjų? Galbūt rasite straipsnyje 10 idėjų kaip pasidaryti Advento kalendorių.