Laisvalaikis

5 lankytinos vietos Kaune, tarp kurių dėmesio vertų ras kiekvienas

Jei jūsų dėmesį patraukė straipsnis, kurio tema – lankytinos vietos Kaune, tikriausiai sukate galvą, kaip turiningai praleisti savaitgalį ar popietę su šeima. Paruošėme jums nedidelį sąrašą lankytinų vietų, tarp kurių tinkamą savo skoniui tikrai ras kiekvienas.

Kauno mečetė

Adresu Totorių g. 6 rasite vienintelę Lietuvoje mūrinę mečetę, įtrauktą į LR Kultūros paveldo objektų sąrašą. Mečetė sudaryta iš kvadratinės formos patalpos maldai bei stačiakampio tambūro. Prie šio yra prijungtas minaretas – bokštas.

Mykolo Žilinsko dailės galerija

Tai – M. K. Čiurlionio dailės muziejui priklausantis filialas, įsikūręs Nepriklausomybės a. 12. Galerijoje veikia kelios pastovios ekspozicijos (viena jų – Senovės Egipto dailė), o dalis skirta nuolat besikeičiančioms parodoms. Tad, jei prieš kurį laiką čia ir esate buvę, tikrai rasite į kur ir vėl paganyti akis.

Istorinė LR prezidentūra

Gyvenant Kaune ar atvykus į šį miestą, kiekvienam lietuviui (o ir, aišku, kitataučiams) bent kartą gyvenime būtina atvykti adresu Vilniaus g. 33 ir aplankyti ten veikiančią istorinę LR prezidentūrą. Šiame dėmesio vertame istoriniame objekte lankytojai kviečiami apžiūrėti prezidentūros interjerą, išlikusius baldus bei dekoro detales, gautas dovanas, prezidentūros svečių knygas, nuotraukų, kuriose užfiksuoti kadrai iš prezidentų darbo bei asmeninių gyvenimo įvykių bei daugybę kitų eksponatų, susijusių su šia tema.

Velnių muziejus

Putvinskio g. 64 įsikūręs Velnių muziejus, kuris, tikėtina, yra vienas mėgstamiausių tiek suaugusiems, tiek mažiesiems lankytojams. Nuoboduliui vietos čia tikrai nebus! Beje, tai – vienintelis toks pasaulyje muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei 3000 eksponatų, susijusių su velniais ir kaukėmis.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Jei Kauną naršote su mažaisiais keliauninkais, praleisti šį objektą būtų tiesiog nedovanotina. Pačioje žinomiausioje miesto gatvėje, Laivės al.106, yra įsikūręs Tado Ivanausko zoologijos muziejus, galintis pasiūlyti net 250 000 dėmesį prikaustančių eksponatų. Tarp jų – realaus dydžio, muziejuje dirbančių taksidermistų rankomis pagaminti stumbrai, hipopotamai, žirafos, kupranugaris, orangutangai, įvairūs skeletai, kailiais, odos, anatominiai preparatai, gausi drugelių kolekcija ir kita. Muziejaus ekspozicija yra nuolat papildoma svečių dovanomis bei eksponatais, kurie yra randami įvairiose ekspedicijose.