Laisvalaikis

Kad greitosios paskolos netaptų finansinių problemų bedugne

Jei anksčiau, pristigus pinigų, tekdavo susiveržti diržus, ištuštinti kruopų atsargas ar ilgus mėnesius taupyti norimam pirkiniui, šiandien situacija gerokai paprastesnė. Banko sąskaitos likutis nepakankamas naujam televizoriui ar moderniam išmaniajam telefonui? Nieko baisaus, nes greitosios paskolos ar kreditai šią problemą gali padėti išspręsti.

Visgi, toks neatsakingas skolinimasis iš kreditorių gali tapti tik dar didesnių finansinių problemų priežastimi. Šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip savo noru neužsinerti kilpos ant kaklo ir netapti kreditorių įkaitais.

Tiesiog nesiskolinkite

Prieš nusprendžiant imti greitąjį kreditą, reiktų gerai pagalvoti ar jums jo tikrai reikia.  Tarkim, jei parduotuvėse pasirodė naujas išmanusis telefonas, tačiau dabar turimas puikiai veikia, tai gal neverta skolintis vien dėl to, kad norite būti madingas ir neatsilikti nuo technologijų? Mada, populiarumas ar stilius tikrai nėra tos sritys, dėl kurių būtina kreiptis į greitųjų kreditų bendroves. Naujam pirkiniui galite ir susitaupyti.

Objektyviai įvertinkite savo finansinį „svorį“

Kiekvienas finansininkas ir kreditorius pasakys, kad prieš skolinantis reiktų gerai pagalvoti ar galėsite laiku mokėti paskolos įmokas ir palūkanas. Tad visada būtina apsvarstyti ar per paskolos terminą nepasikeis jūsų finansai, turėsite darbą, ar pavyks išsisukti su pajamomis, kurias turite, jei iškils neplanuotos išlaidos ir pan.  Be to, prieš imant paskolą, reiktų pasitarti su šeimos nariais, nes vėliau finansiniai įsipareigojimai gali tapti įtemptų santykių su žmona ar vyru priežastimi. Visgi, jei paskolą pasiėmėte ir nebegalite laiku mokėti įmokų, nebėkite nuo atsakomybės, nes ji niekur nedings, o tik dar labiau pablogins situaciją, kai į duris pasibels antstoliai. Tokiu atveju paskolų refinansavimas yra geriausias pasirinkimas. Kyla klausimas, ką tai reiškia? Paskolų refinansavimas – tai turimos paskolos ar paskolų perkėlimas iš vienos kredito bendrovės į kitą, pastarajai padengus jau turimą įsiskolinimą. Paskolų refinansavimas gali pasiūlyti geresnes paskolos sąlygas, ilgesnį paskolos grąžinimo terminą ir pan.

Protingai skolinkitės

Paskolų refinansavimas – puiki ir be galo naudinga paslauga, tačiau jos gali ir neprireikti, jei skolinsitės atsakingai, tinkamai vykdysite savo įsipareigojimus ir pasistengsite sumažinti beprasmes išlaidas.  Galiausiai atminkite auksinę taisyklę: niekada neimkite paskolos, jei ketinate ja padengti jau turimą įsiskolinimą.