Laisvalaikis

3 įpročiai, kurie užtikrins, kad Jūsų šuo nugyventų ilgą ir laimingą gyvenimą

Žmonės, auginantys naminius gyvūnėlius, puikiai žino – šie kompanionai greitai patampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Juk su jais dalijame visais kasdieniais momentais. Atsidėkodami galime pasistengti savo augintinius nudžiuginti tvarkingai sustyguota rutina. Kokius įpročius būtina prisiminti šunis auginantiems žmonėms?

Pastovus dėmesys augintinio mitybai

Reikia pripažinti, kad gana retai įvertiname nuostabius dalykus savo gyvenime. Tokių situacijų pasitaiko ir gyvūnų mylėtojų tarpe. Atrodo, kad gyvūno buvimas šalia amžinas, o laiko kartu niekas negali atimti. Deja, tačiau nepasirūpinus ir laiku nepastebėjus mitybos sukeliamų problemų, laikas su mylimu šuniuku gali sutrumpėti. Todėl svarbu atsižvelgti į šio valgymo principus. Pirma, prioritetu laikyti šlapią maistą (kitaip tariant, konservus). Šis pasirinkimas užtikrins, kad gyvūno organizme yra pakankamai vandens. Antra, renkantis bet kokį maistą svarbu peržiūrėti produkto sudėtį, o ne vadovautis prekinio ženklo kuriama marketingo strategija. Geriausias ėdalas šunims yra tas, kuriame yra gana didelis kiekis mėsos (ar kito baltymų šaltinio), idealiausiu atveju angliavandenius reprezentuojantys komponentai turėtų būti ne kvietinės kilmės. Atminkite, sudėtyje esantis pirmas ingredientas sudaro didžiausią dalį maisto.

Reguliariai įtraukiama fizinė veikla

Kitas augintinio sveikatai didelę įtaką turintis veiksnys – fizinis aktyvumas. Jei turite galimybę, pasivaikščiojimams su augintiniu skirkite kuo daugiau laiko. Pasistenkite savo įtemptoje dienoje atrasti papildomo laiko savo gyvūnui – paskatinti gali matomoje vietoje padėti pavadėliai. Gyvūnui apsidžiaugus nebeturėsite kur dėtis. Tai ne tik padės šuniui išlaikyti stabilų svorį, bet ir leis šiam išsidūkti, taip užtikrinant, kad naktį namuose praleisite ramiai. Be to, tai ne tik puiki strategija patenkinti augintinio poreikius, bet ir įtraukti daugiau fizinio aktyvumo į savo gyvenimą. Kai kurie šeimininkai nuo ilgesnių pasivaikščiojimų pereina prie bėgimo arba net pasivažinėjimo dviračiu, kuomet šalia bėga augintinis. Bendrą naudą suteikti gali ir papildomi planai išvykti į gamtą – šaltuoju metų sezonu pakvėpuoti grynu oru sniegu pasipuošusiame miške, šiltaisiais mėnesiais pasimėgauti ežerų gaiviais purslais. 

Laikas kartu ir palepinimai

Natūralu, kad norint, jog naminis gyvūnas jaustųsi saugiai ir gyventų ilgai, reikia rūpintis ne tik jo fizine, bet ir psichologine būkle. Šunims be galo rūpi šeimininkų dėmesys, juk šie yra ištikimi ir bendrauti norintys kompanionai. Todėl skirti laiko gyvūnui reikia kiekviename savo žingsnyje. Vertėtų pasidomėti įvairiomis žaidimų variacijomis, nes pasikartojanti rutina gali pabosti, taip pat pasirūpinti komfortabiliais namų ir lauko atributais. Pavyzdžiui, didelė dalis gyvūnų mylėtojų pamiršta tinkamo antkaklio svarbą. Šis neturėtų veržti gyvūno kaklo, suteikti diskomforto, be to, verta pagalvoti apie tokį pasirinkimą, kuris turi įmontuotą atšvaitą dėl gyvūno saugos tamsiuoju paros metu. Savo vienetą galite išsirinkti čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/pavadeliai-antkakliai-petnesos/antkakliai-. Šuniui meilė gali būti suprantama ne tik per žaidimus ir ilgus pasivaikščiojimus, bet ir per palepinimą skanėstais. Aišku, kad tokiu būdu galite nušauti du zuikius vienu šūviu. Gyvūnui davus skaniukų šiam pasielgus tinkamai ar besimokant naujos dresūros komandos, padėsite tinkamo elgesio pagrindą.