Laisvalaikis

Aktyvios pramogos ir aktyvus gyvenimo būdas – kaip tai paveikia mūsų sveikatą

Ar mums iš tikrųjų reikėtų pasirinkti aktyvų gyvenimo būdą? Kartais būna tiesiog sudėtinga vien pagalvoti apie nuolatinį judėjimą, labai aktyvias pramogas ar didesnį fizinį aktyvumą užsiimant įvairiomis sporto šakomis. Tačiau iš tikrųjų būtent aktyvus laisvalaikis mus gali paversti kur kas sveikesniais ir tvirtesniais žmonėmis. Jei mes kuo ilgiau išliksime fiziškai aktyvūs, galėsime gyventi laimingą, sveiką ir energingą gyvenimą.

Bet kuriame amžiuje – nepaisant to, ar kalbėtume apie labai jaunus, ar brandaus amžiaus žmones – fizinis aktyvumas turi labai didžiulį teigiamą poveikį. Aktyvi veikla, tokia kaip jodinėjimas, laipiojimas sienomis, vandens pramogos, slidinėjimas, pramogos nuotykių parkuose, pasivažinėjimas kalnų riedlente su jėgos aitvaru ir panašios aktyvios pramogos, gali padėti apsisaugoti nuo daugybės įvairių rimtų ligų.

Gyvendami pakankamai aktyviu tempu galime reikšmingai sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo tikimybę, sumažinti II tipo diabeto ir osteoporozės riziką ir netgi sumažinti tam tikrų vėžio rūšių išsivystymo tikimybę. Žmogaus genomas per tūkstančius metų vystėsi aplinkoje, kurioje buvo labai daug fizinės veiklos. Todėl net ir moderniųjų technologijų amžiuje, kuriame šiandien gyvena kiekvienas iš mūsų, turime pasirūpinti pakankamu fiziniu aktyvumu, kuris gali mums padėti užtikrinti ilgesnę gyvenimo trukmę ir prisidėti prie mūsų sveikatos stiprinimo.

Pagrindiniai aktyvaus gyvenimo privalumai

Egzistuoja daugybė privalumų, kuriais pasižymi aktyvus gyvenimo būdas ir pakankamo fizinio aktyvumo užtikrinimas, todėl pateiksime jums keletą svarbiausių.

  • Padeda atsikratyti papildomo svorio. Aktyvios pramogos ir reguliari fizinė veikla yra pats geriausias būdas numesti priaugtų nereikalingų kilogramų.
  • Pagerina psichologinę būseną. Žmogus, kuris aktyviai leidžia savo laisvalaikį ir nevengia fizinio aktyvumo, pasižymi stabilesne psichologine pusiausvyra.
  • Padidina energijos lygį. Jei pakankamai judame, tuomet jaučiamės turintys gerokai daugiau energijos.
  • Padidinama raumeninė masė. Aktyviai laiką leidžiantis žmogus, kurio fizinio aktyvumo lygis yra pakankamas, bėgant laikui gali reikšmingai padidinti ir savo raumeninę masę.
  • Sulėtinami senėjimo procesai. Fizinė veikla turi tiesioginį poveikį senėjimo procesų sulėtinimui, todėl aktyviai gyvenantys žmonės visuomet atrodo jaunesni ir būna žvalesni.
  • Reguliuoja cholesterolio ir cukraus lygį kraujyje. Susiduriantiems su padidėjusiu cholesterolio ar cukraus lygiu kraujyje žmonėms aktyvios pramogos ir fizinis aktyvumas yra pagrindinis natūralus vaistas.
  • Padidinamas pasitikėjimas savimi. Aktyviai leisdami savo laisvalaikį jūs imate jausti didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, todėl taip pat spinduliuojate ir geresnę energiją bei būnate geresnės nuotaikos.
  • Stabilizuojamas kraujospūdis. Tai yra dar vienas labai svarbus pakankamo fizinio aktyvumo privalumas, kuris šiomis dienomis yra aktualus daugeliui.
  • Padeda išsiskirti endorfinams. Endorfinai yra laimės hormonai, kurie padeda mums pasijusti geriau.
  • Padidina žmogaus mobilumą. Aktyvios pramogos ir greitesnis gyvenimo tempas priverčia mus tapti mobilesniais.

Ir tai nėra vieninteliai aktyvių pramogų ir aktyvaus gyvenimo būdo privalumai, tačiau jų visiškai pakankama, kad tinkama linkme pakoreguotumėte savo gyvenseną.