Verslas

4 veiksmai, nuo kurių turėtų prasidėti tavo darbo diena

Ateini į darbą, pasitaisai kavos, atsidarai pašto dėžutę ir… jau vidurdienis. Kur pabėgo tas laikas? Iššvaistytas. Liko tik puse darbo dienos nuveikti visiems suplanuotiems darbams. Skamba baisiai, ar ne? Tačiau tai daugelio žmonių realybė, nesvarbu ar jie dirba biure, ar savarankiškai iš namų(freelanceriai). Visgi, specialistai sako, jog įmanoma pabėgti iš šio užburto rato, įmanoma pakeisti šią rytinę rutiną ir rytą paversti produktyviu. Kaip? Viskas prasideda nuo 4 paprastų veiksmų.

„Jei iš pat ryto prarysi gyvą varlę, žinosi, kad likusią dienos dalį nieko baisesnio nebegali įvykti“. – Markas Tvenas.

Praryk varlę.

Žymus rašytojas Markas Tvenas yra pasakęs: „Jei iš pat ryto prarysi gyvą varlę, žinosi, kad likusią dienos dalį nieko baisesnio nebegali įvykti“. Jam pritaria daugelis karjeros, produktyvumo konsultantų ir specialistų. Pirmiausia reikia pradėti nuo pačių nemaloniausių, sudėtingiausių ir tuo pačiu dažnai svarbiausių užduočių. Galbūt jos truks iki pietų, galbūt visą savaitės pradžią, tačiau palengvėjimas žinant, jog blogiausia jau praeityje, yra neįkainojamas ir malonus jausmas. Be to, ryte turime daugiausia valios ir ryžto, tad jei imsimės sunkiausio darbo iš pat ryto, mažesnė tikimybė, jog įpusėjus norėsime atidėti darbus – turėtų užtekti ryžto pabaigti darbą iki galo.

Daryk tik tai, kas reikalauja skubių veiksmų.

Pasitikrinus el.paštą galima rasti įvairių prašymų atlikti smulkius darbus, „paslaugėles“, kurios iš pirmo žvilgsnio gali užtrukti kelias minutes, tačiau visų laiškų peržiūra, atsakymas, smulkių darbelių atlikimas taip pat kainuoja laiko. Todėl kruopščią pašto peržiūrą palik po „varlės prarijimo“. Tuo tarpu rytą pradėk greitai skanuojant el.pašto dėžutės turinį ir įvertinant ar kuris nors iš jų signalizuoja apie skubius, neatidėliotinus darbus, kurių neatlikus gali būti sugadinta diena ar užsitęstų kiti darbai. Tikrai nėra daug skubių darbų, kurie negalėtų palaukti valandą laiko, tad ryte kuo mažiau laiko praleisk prie el.pašto.

Susidaryk darbų sąrašą.

Turėti darbų sąrašą konkrečiai dienai, savaitei, mėnesiui yra itin sveika. Tai padeda suvokti darbų kiekius, skirstyti juos pagal prioritetus ir nuspręsti ko imtis pirmiau. Kiekvieną rytą reikėtų greitai perbėgti akimis darbų sąrašą ir apsibrėžti tikslus konkrečiai šiai dienai. Apsibrėžti reikia protingai, taip, kad darbų kiekis būtų įveikiamas. Sprendžiant kokie darbai turi pakliūti į darbų sąrašą, gali apie kiekvieną užduotį pagalvoti ir atsakyti į tokius klausimus: Ar tai žingsnis pirmyn tavo karjeroje? Ar ši užduotis anot vadovo yra prioritetinė? Ar tai padės uždirbti pinigų? Ar užduoties atlikimas nuridens akmenį nuo sąžinės? Ar šis darbas gali būti atliktas tik šiandien?

Būk malonus kolegoms.

Pasisveikink, pasidomėk kaip sekasi, kokios aktualijos, ties kuo jie darbuojasi. Jausk darbų ir įmonės „pulsą“. Būti maloniam atsiperka – kelios akimirkos (bet ne valanda!) plepant su kolegomis, gali vėliau padėti sulaukti pagalbos ar patarimo esant kebliai situacijai su tau paskirta užduotimi.

Keturi paprasti patarimai, tačiau jie gali išties palengvinti darbo dieną. Turi savo gudrybių? Pasidalink!