Grožis

Efektyvi mankštelė prie darbo stalo

Nuolatinis sėdėjimas prie darbo stalo turi savų trūkumų, vienas jų – kūnas suglemba, sustingsta, trūksta judesio, pavargsta stuburas.  Tačiau stalas nėra trukdis pasidaryti trumpą mankštelę ir atgauti jėgas. Tereikia 5 minutėms atitraukti akis nuo ekrano ir atlikti šiuos judesius.

Štai 7 pratimai atliekami prie darbo stalo, kurie pagerins savijautą ir, žinoma, nuotaiką.

Liemens sukimas. Reikia uždėti koją ant kojos, ir pasisukti per liemenį taip, kad ištiesta ranka stumtum priešingą koją. Reikia išbūti 10 sekundžių tokioje pozoje, tuomet lėtai pasisukti į priešingą pusę.

mankšta1

Rankų tempimas. Sunerk rankas iš išties prieš save, laikyk rankas pečių lygyje, nugara tiesi. Tempimo pratimą daryk 30 sekundžių, tuomet rankas iškelk viršų ir taip pat laikyk 30 sekundžių.

mankšta2

Nugaros išrietimas. Sėdint ant kėdės išriesk nugarą kaip katė, galvą pakelk į viršų, išties kaklą. Tempimo pratimą daryk du kartus po 15 sekundžių.

mankšta3

Pečių atpalaidavimas. Pakelk ir nuleisk pečius 3 kartus. Tuomet po tris kartus pasuk pečius į priekį ir atgal.

mankšta5

Rankų tempimas. Užlenk nugarą už nugaros ir bandyk pasiekti „pasikasyti” kaip įmanoma žemiau. Tempimo pratimą kartok kiekvienai rankai po 5 kartus.

mankšta6

Malda. Sudėk rankas tarsi maldai ir spausk rankas vieną į kitą. Daryk 3 kartus po 20 sekundžių. Tuomet pasuk rankas, kad pirštai žiūrėtų į apačią. Kartok 3 kartus po 20 sekundžių.

mankšta9

Riešų mankšta. Ištiesk ranką ir su kita ranka atlenk riešą. Laikyk 10 sekundžių. Tuomet atlenk riešą į kitą pusę, taip pat tempimo pratimą daryk 10 sekundžių.

mankšta8

Paprastų tempimo pratimų esama pačių įvairiausių, tad galima tikrai susikurti savo mankštos rutiną, kuri truks vos kelias minutes, tačiau leis pajusti, jog turi kūną, jog vėl įgauni energijos naujiems darbams.