Buitis,  Interjeras

3 svarbūs ir praktiški būsto renovacijos ir interjero kūrimo patarimai

Planuojate šiemet atnaujinti savo būstą, atlikdami kapitalinį jo remontą ir pakeisdami jo vidaus interjerą? Tuomet skubame jums pagelbėti. Pradėti būsto renovacijos darbus gali būti nelengva užduotis, tačiau į pagalbą pasitelkiant keletą profesionalių patarimų jūsų planai realybe gali tapti gerokai paprasčiau.

1. Interjero kūrimas paremtas ne tik estetikos pojūčiu

Jei interjero kūrimo darbų imatės savo pačių rankomis, turite suprasti, kad sėkmė šiame procese slypi ne tik estetikos pojūtyje, tačiau ir mūsų planavime. Dažnai esant „netoli finišo“ žmonės galvoja, kad jiems vertėtų kreiptis į interjero dizainerį, kuris viską sudėliotų į savo vietas ir padėtų paskutinius akcentus. Tačiau taip pat neretai tai reiškia, kad visi baldai, medžiagos ir interjero detalės buvo įsigytos nepagalvojant apie bendrą vaizdą. Tai reiškia, kad įprastai nebūna planuojama.

Todėl prieš pradedant įgyvendinti tokio pobūdžio užduotis, jūs turėtumėte pagalvoti, kokia yra jūsų turima vizija, o tik tuomet reikėtų imtis svarbiausių daiktų sąrašo sudarymo, skirstant visą tai pagal prioritetus. Turite rinktis tai, kas yra tinkama ir ilgaamžiška. Neskubėkite ir jums neteks vos po vienerių metų galvoti apie naujo interjero kūrimą.

2. Sėkminga būsto renovacija susideda iš keturių žodžių

Šie stebuklingi žodžiai yra tyrimas, planavimas, biudžetas ir kantrybė. Visų pirma jūs turėtumėte ieškoti įkvėpimo savo būsimiems darbams įgyvendinti ir kartu pagalvoti apie specialistų komandą (pvz., dizainerius, vidaus apdailos specialistus ir kt.), kuri galėtų jūsų viziją paversti realybe.

Suradę specialistus kartu bendromis jėgomis turėtumėte sudaryti būsimų veiksmų planą, kuriame būtų įtraukti ir konkretūs tikslai, realistiški lūkesčiai bei terminai. Visa tai lygiagrečiai turėtų sietis ir su jūsų biudžetu – nuo pačios planavimo pradžios jūs turite atsižvelgti ir į savo numatytą biudžetą. Ir, žinoma, visuomet išlikite kantrūs, kadangi niekuomet negalite žinoti, kas slepiasi už senų sienų ar grindų. Būdami kantrūs jūs taip pat turėtumėte nusiteikti ir galimiems darbų atlikimo terminų pratęsimams.

3. Originalių interjero sprendimų pasitelkimas

Bene kiekvienas gali nuo nulio sukurti tikrų tikriausią šedevrą, tačiau tuomet, kai tenka pakoreguoti jau egzistuojančią erdvę, susiduriama su gerokai didesniais iššūkiais. Kita vertus, vien dėl to tikrai nereikėtų imti manyti, kad patiems pasirūpinti savo būsto renovacija ir interjeru bus pernelyg sudėtinga.

Daugelį darbų jūs galite atlikti ir savo pačių rankomis, galiausiai būdami nuoširdžiai nustebinti to, ką būsite sukūrę. Tam tereikia į pagalbą pasitelkti originalius interjero ir vidaus apdailos sprendimus bei pasinaudoti internetu ieškant praktiškų patarimų. Pavyzdžiui, įprastinius tapetus, kuriais galvojate dekoruoti savo būsto sienas, gali lengvai pakeisti ekologiški skysti tapetai, kurie jūsų būsto erdvėms suteiktų gerokai daugiau originalumo ir įspūdingų atspalvių, kartu tampant ir daugiau žavesio suteikiančiu interjero sprendimu. Be to, tokiu būdu jūsų naujajame interjere bus palikta ir dalelė jūsų.

Naudingais patarimais dalinasi: Poldecor.lt – Ekologiški skysti tapetai internetu