Interjeras,  Sodas ir kiemas

70+ idėjų jaukiam kiemui su lauko židiniu

Lauko židinys, pavėsinė ar didelio medžio šešėlis – to užtenka susikurti nerealų jaukų kampelį ir traukos tašką, kur būtų smagu leisti laiką su šeima, giminėmis ir draugų kompanija. Tuo labiau, jog toks kiemas tampa papildoma erdve, kurioje galima ir pietauti, ir ramiai leisti laiką su knyga, ir triukšmingai švęsti šventes. Lauko židinys ne tik šildo vėsiais vakarais, tačiau jame galima ir kepti zefyrus, dešreles, bulves folijoje ir netgi šašlykus.

Šioje galerijoje per 70 idėjų, tikrų pavyzdžių, kaip gali atrodyti vasariška idilė prie lauko židinio, mėgaujantis ugnimi, aplinka ir grynu oru. Kam tūnoti kambaryje, kai vasarą gali leisti lauke.

Be stiliaus ir jaukumo, labai svarbu, kad toks kiemas būtų ir saugus. Ypač židinys, visgi tai atvira ugnis. Lauko židinys, nors ir atrodo paprastesnis nei vidaus, tačiau jam galioja ne mažesni saugumo reikalavimai. Todėl verčiau židinio projektavimą bei įrengimą patikėti profesionalams. Numatant židinio vietą, reikėtų parinkti saugiu atstumu nuo degių objektų – medžių, krūmų, tvoros, namo sienų. Taip pat svarbus ir kaminas, jis turi atitikti židinio dydį ir galingumą. Jam taip pat reikalingas kamino įdėklas. Pasirūpinus saugumu, niekas netemdys smagių akimirkų.