Buitis

4 dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti, norint statyti terasą

Daugelio svajonė yra turėti terasą savo namų kieme ar sode, tačiau ar žinote, kokius darbus būtina atlikti, norint įsirengti tokią terasą? Turbūt Jūs ne kartą girdėjote, kad geri dalykai kainuoja! Nesvarbu, ar tai nuosavass namas, ar gyvenamieji butai-kotedžai, erdvios terasos projektavimas reikalauja kruopštaus plano ir pasiruošimo. Taip yra todėl, kad Jums gali prireikti profesionalios pagalbos, kuri padės planuoti, parinkti tinkamą vietą statybai, surinkti statybines medžiagas, apsodinti augmenija, inicijuoti terasos statybą ir, žinoma, dengti stogą.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos pagrindinius veiksnius, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti prieš imdamiesi statyti modernią terasą, apie kurią taip ilgai svajojote.

Dydis ir dizainas 

Jūsų terasos dydį iš esmės lems jos paskirtis. Pavyzdžiui, šeimos susibūrimui gali pakakti ne daugiau kaip 2×4 metrų dydžio. Tačiau jei norite terasoje surengti nepaprastus didelius vakarėlius, atitinkamais teks rinktis ir dydį. Stačiakampiai dizainai yra populiariausi beveik visose šalyse. Kiekvienas dizainas atspindi tam tikrą terasos stilių ir gali būti šiuolaikiškas, kaimiškas, kolonijinis, tradicinis ar pritaikytas paplūdimiui.

Terasos tipas

Verta paminėti, kad prieš pradedant statybas svarbu pasirinkti terasos tipą, kuris tinka Jūsų vietai, taip pat atsižvelgti į Jūsų regiono klimatą ir elektros energijos šaltinį.

Paprastai yra 3 terasos tipai, įskaitant:

Atviro tipo terasa idealiai tinka regionams, kuriuose nuolat jaučiamas vasaros klimatas. Jie estetiškai gražūs ir ypač tinka namams, kurie yra šalia tvenkinių ir spygliuočių miškų. Tokio tipo statinys ne tik sukuria nuostabią vietą, kur galėsite pasimėgauti griliumi su kolegomis, bet ir leidžia švelniam vėjeliui nuolat Jus gaivinti karštą vasaros dieną.

Uždaro tipo terasų statyba apima betono, sienų ir stogo naudojimą, todėl tokios terasos yra labai saugios šalyse, kurių neaplenkia žiemos speigai. Tinkamų medžiagų, tokių kaip izoliuotas metalas, plytos ir polikarbonatas, pasirinkimą lemia norima kokybė ir lankstus biudžetas.

Įstiklinto tipo terasa sukuria saugią aplinką, kurioje galėsite pailsėti romantiškai poroje, gerai praleisti laiką su draugais ar jaukiai su šeima. Aplink pasodinus gėles ir kitus augalus, tai patogi vieta lauke kokybiškai praleisti laiką gamtoje. Priklausomai nuo to, kam norite naudoti terasą, yra 3 tipų glazūruotos terasos, kurias galite pritaikyti savo namų stiliui.

Terasos vieta

Puikiai įrengta terasa apsaugos Jus nuo saulės spindulių pertekliaus, sniego ir šalto oro bei stipraus vėjo. Tam turi įtakos Jūsų terasos vieta. Tačiau yra ir tokių variantų, kai galite įrengti statinį už savo namo ar pritvirtinti prie namo sienos.

Medžiagos

Yra daug įvairių medžiagų, kurias galite pasirinkti statydami terasą. Nepaisant to, pirmiausia turėsite apsvarstyti savo konstrukcijos tikslą, nes nuo jo priklausys naudotinos medžiagos. Be to, nepaisant pasirinktos medžiagos, terasa turėtų atlikti savo paskirtį.

Įrengdami terasos išorę naudojate įvairių tipų medžiagas. Pavyzdžiui, natūrali mediena, stiklas, skaidrus plastikas, polikarbonatas, plytos, metalai, lakštai. Medžiagų sutvirtinimui puikiai pasitarnaus specialūs tam sukurti terasiniai medsraigčiai bei kitos tvirtinimo detalės.

Įrankiai yra pagrindinės būtinybės statybos procese ir į juos taip pat reikėtų atsižvelgti kiekviename konkrečiame statybos etape. 

Reikia priminti, kad prieš pradedant statybas tai gali atrodyti lengva užduotis, tačiau turėsite būti pasiruošę strategiškai ir nuspręsti dėl terasos paskirties dar prieš pradedant statybų darbus. Savo biudžetą galite pradėti planuoti apsilankę šioje internetinėje parduotuvėje, kurioje rasite kone viską, kas bus reikalinga statybų metu: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/vinys/vinys-pneumatinems-viniakalems/.