Gyvenimo būdas

Žaislai katėms: patarimai, kurie palengvins kačių žaislų pasirinkimą

Kiekvienas katės šeimininkas, kuris ima ieškoti žaislų savo katei, susiduria su milžiniška jų įvairove. Tačiau nepaisant didelės pasiūlos, ne kiekvienas katės šeimininkas supranta, jog kačių žaislų paskirtis gali būti nevienoda ir ne kiekvienas žaislas gali patikti konkrečiai katei. Galbūt jūsų katei labiau patinka nedidelės pelytės ir žuvytės? O gal ją labiau domina interaktyvūs žaislai katėms? Todėl labai svarbu atsižvelgti į savo katės poreikius, išsiaiškinant, kokie kačių žaislai jai labiausiai patiktų.

Skirtingi kačių žaislų tipai

Rinkoje siūlomi kačių žaislai gali būti judantys, vibruojantys, girgždantys, besisupantys ar imituojantys „grobį“, paskatinant katę labiau reaguoti į žaislą ir žaisti. Tokios medžiagos kaip oda, kailis ar plunksnos yra mėgstamos daugumos kačių, tačiau kai kurioms katėms labiau gali patikti ir kitokios tekstūros audiniai ar daiktai, pvz., kurie raukšlėjasi ar čeža. Taip pat daliai kačių patinka žaislai be jokių garsų, o kitos pirmenybę teikia girgždantiems, traškantiems ar žvangantiems žaislams.

Išsiaiškinkite savo katės pomėgius

Įsigykite keletą skirtingų rūšių kačių žaislų ir pažaiskite jais su savo kate, kad nustatytumėte, kokiems žaislams jūsų katė teikia pirmenybę. Gali paaiškėti, kad jūsų katė mieliau renkasi žaislus, kurie imituoja paukščius, pvz., yra paukščio formos, skleidžia čiulbėjimo garsus, yra pagaminti iš paukščio plunksnas primenančių medžiagų ir kt. Taip pat jūsų katei gali patikti ir mažų pelyčių formos žaislai, kuriuos ji galėtų gaudyti. Be to, gali paaiškėti, kad jūsų katė mėgsta nešioti savo „grobį“ burnoje, todėl tam reikės mažesnių pliušinio tipo žaislų.

Išbandydami naujus kačių žaislus, pristatykite juos savo katei po vieną. Pasitelkite skirtingo dydžio, formos, medžiagos ir tekstūros žaislus. Mėtykite juos, ritinėkite, stumdykite ir judinkite skirtingais būdais bei greičiu. Tai padės jums lengviau suprasti, kam jūsų katė teikia pirmenybę ir kokio tipo kačių žaislai jai labiausiai patinka.

Patarimai perkant kačių žaislus

  • Pradžioje nepirkite daug žaislų. Neskubėkite įsigyti pernelyg daug kačių žaislų. Visų pirma pakaks įsigyti tik tiek žaislų, kad galėtumėte patraukti katės dėmesį ir ją sudominti. Kol nežinote, ką jūsų katė mėgsta, nėra priežasties pirkti gausybės skirtingų žaislų. Kai laikui bėgant nustatysite jos pomėgius ir poreikius, galėsite įsigyti tai, kas jai patinka.
  • Visuomet atsižvelkite į kačių žaislų saugumą. Rinkdamiesi kačių žaislus visada didelį dėmesį skirkite saugumo veiksniui. Svarbu, kad žaislai katėms negalėtų būti praryti ar sužeisti katę, kai ji juos kramtys ar kitaip žais. Be to, pasiūlę savo katei naują žaislą visuomet ją stebėkite žaidžiant, kad įsitikinėtumėte, jog ji yra saugi.
  • Periodiškai keiskite žaislus. Jei visus žaislus savo katei pasiūlysite vienu metu, neilgai trukus jai jos žaislai gali pabosti. Todėl vienu metu neduokite katei daugiau nei 4-5 žaislų. Taip pat svarbu, kad reguliariai juos keistumėte, pvz., kas 2-3 dienas, kad jai prieinami žaislai visuomet atrodytų nauji ir įdomūs.
  • Nepamirškite ir apie „pasidaryk pats“ žaislus. Tušti popieriniai maišeliai (be rankenų), suglamžyti popieriniai kamuoliukai, popierinio rankšluosčio ar tualetinio popieriaus ritinėliai ir kartoninės dėžės gali tapti puikiais kačių žaislais, paįvairinančiais jos kasdienybę.

Kad ir kokius žaislus nuspręsite pasirinkti savo katei, labai svarbu, kad kasdien atrastumėte laiko pažaisti su savo kate. Tokiu būdu suformuosite glaudesnį ryšį ir užtikrinsite, kad katė nesijaustų vieniša ir pamiršta. O tuo metu, kai neturite galimybės pažaisti su savo kate, gali pagelbėti interaktyvūs kačių žaislai, kurių dėka katė jausis užimta ir sudominta.