Buitis

Kiek skalbimo miltelių reikia skalbiant ir kiti skalbimo klausimai

Prisipažinkime, jog skalbiame ne pirmą kartą, tačiau kartais pilant skalbimo miltelius naudojamasi technika „iš akies“ ir šalin vejama mintis, jog iš tikro net nežinome kiek skalbimo miltelių reikia pilti skalbimui. Būtent į šį klausimą ir į juos susijusius pasistengsime atsakyti šiandien.

Skaitykite skalbimo miltelių etiketes

Prisimenate reklamas, kuomet buvo sakoma, jog sumažėjo skalbimo miltelių kiekis, tačiau galima išskalbti daugiau? Pastaruoju metu sparčiai vyko skalbimo miltelių ir apskritai skalbimo priemonių technologinė pažanga, tad itin sunku pasakyti kiek miltelių reikia vienam skalbimui, nes skalbimo priemonės gali būti skirtingo intensyvumo. Todėl visada įsigijus miltelius, peržiūrėkite siūlomas dozes. Paprastai ant pakuotės galima pamatyti kažką panašaus į lentelę, kurioje nurodomas skalbinių sutepimas (lengvai sutepti, purvini, labai purvini) ir skalbinių kiekis, bei kiek gramų skalbimo priemonės reikia. Vadovaukitės šiais nurodymais. Padauginus skalbimo miltelių, ant drabužių liks priemonės likučių, tokių drabužių jokiu būdu negalima dėvėti, reikia perskalauti.

Kuo geriau skalbti? Skystais skalbikliais ar milteliais?

Iš principo nėra jokio skirtumo ar negalima išskirti kada verčiau naudoti skystą skalbiklį, o kada miltelius. Svarbu suvokti pačią skalbimo procedūrą ir skalbiklių skirtumus. Milteliai tirpsta ilgiau, paprastai apie 15 minučių ir jie tirpsta aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje. Tuo tarpu skystiems skalbikliams reikia perpus mažiau laiko ištirpti.

Iš to seka priminimas, jog normaliai, joks skalbimas negalimas 30 min 30 laipsnių temperatūroje, nes tiek laiko nepakanka ištirpti skalbimo milteliams.

Kam reikalingas skalbinių minkštiklis?

Kartais galvojama, jog skalbinių minkštiklis yra rinkodaros triukas. Galima galvoti ir taip, tačiau jis veikia. Ne triukas, o minkštiklis. Skalbimo milteliai yra šarminės sudėties, todėl jais išskalbti drabužiai lieka kietesni. Tam įtakos turi ir kalkės vandenyje. Tuo tarpu minkštiklis neutralizuoja miltelių likučius, minkština audinį ir suteikia jam kvapą. Žinoma, jei kvapas erzina, gali rinktis bekvapius minkštiklius.

Beje, patartina naudoti to paties gamintojo skalbimo miltelius ir minkštiklį. Čia panašiai kaip su šampūnu ir kondicionieriumi, vienos firmos yra geriau nei dviejų atskirų.

Kiek dėti skalbinių?

Jei jūsų skalbyklė skirta 5 kg skalbinių, dėkite mažiau, apie 4,5 kg. Kuo mažesnis svoris ir kuo mažiau sugrūsti drabužiai skalbyklėje, tuo geriau jie išsiskalbia. Kitaip tariant, skalbyklėje reikalinga erdvė. Todėl verta skalbinius rūšiuoti pagal spalvas, pagal purvinumą, pagal informaciją etiketėse (kokio karštumo vandenyje skalbti, ar galima gręžti ir pan).