Grožis

Saugus įdegis – misija įmanoma?

Šiek tiek įrudęs kūnas – daugelio svajonė. Dėl to dažnas laukia vasaros, kuomet vos tik saulė ima „kabinti“, mėgaujasi saulės voniomis, kiti ir šaltuoju metų laiku skuba į šiltus kraštus pailsėti ir grįžti įrudusiu kūnu. Tačiau juk žinome, kad šiek tiek saulės mums reikia dėl vitamino D gamybos, tačiau degintis toli gražu nėra sveika ir saugu. Tad ar įmanoma turėti gražų įdegį drauge nekenkiant savo odai?

Nuo saulės apsaugančios priemonės

Jei visgi norite tingiai pagulinėti prieš saulę, pasirūpinkite nuo ultravioletinių spindulių saugančiomis priemonėmis. Rinkoje rasite įvairių kremų, losjonų, aliejų ar kitokių. Tipą rinkitės pagal tai, kuris malonesnis jums, pavyzdžiui, ne visi mėgsta aliejus, juo labiau kad nuo jų gali likti dėmių ant drabužių.

Jei turite jautrią, šviesią odą ar ruošiatės atostogauti šiltuose kraštuose, rinkitės priemones su SPF50. Jaunai odai gali tikti ir SPF30. Vaikams reikalinga maksimali apsauga, mat jų odelė itin gležna ir greit linkusi „nusvilti“ saulėje.

Įdegis kitaip – savaiminio įdegio priemonės

Bene saugiausias būdas turėti gražų ir saugų įdegį yra naudoti kokybiškas savaiminio įdegio priemones. Pastarosios, priešingai nei alternatyva – soliariumas, paveikia tik viršutinį odos sluoksnį ir nesiskverbia giliau. Labai svarbus aspektas ir tas, kad geros savaiminio įdegio priemonės nesausina odos, ką daro ir soliariumas, ir deginimas priešais saulę.

Jei turite sausą odą, geriau rinkitės savaiminio įdegio kremus, o jei jūsų oda riebesnė, labiau tiks losjonai. Tiek vienam, tiek kitam odos tipui tiks purškiamos savaiminio įdegio priemonės, padedančios padengti odą priemone gana tolygiai.

Jei norite natūralaus, dailaus įdegio efekto atspalvį rinkitės pagal savo odos spalvą, t. y. jei esate šviesiaodė, nesirinkite tamsiausio atspalvio.

Renkantis savaiminio įdegio priemones būtinai paskaitykite jų sudėtį. Venkite priemonių, sudėtyje turinčių alkoholio, kuris sausina odą, taip pat kvepalų ar kitų kenksmingų medžiagų. Sveikintinas pasirinkimas bus kuo daugiau vitaminų, antioksidantų bei kitų vertingų medžiagų sudėtyje turintys produktai. Naudodami tokias priemones ne tik saugosite odą nuo saulės poveikio, tačiau drauge ją ir pamaitinsite, puoselėsite.