Interjeras

Prabangiai atrodantys namai – ne tik didelių išlaidų nuopelnas

Didelės išlaidos – ne pagrindinė prabangaus, rafinuoto interjero sąlyga. Dizaineriai pastebi, kad patrauklų, solidų rezultatą galima pasiekti tiesiog tinkamai pasirinkus interjero detales. Siekiantiems šio tikslo, solidžiai atrodantys, iš aukštos kokybės medžiagų pagaminti baldai – itin tinkama priemonė. Būtent tokiomis savybėmis pasižymi klasikiniai „Ashley“ baldai. Šiuos baldus galite lengvai suderinti ir su kitomis prabangos įspūdį kuriančiomis detalėmis.

6 idėjos, kaip atnaujinti namų interjerą be didelių išlaidų:

 1. Kritiškai įvertinkite turimus baldus ir kitas interjero detales. Perpildytoje nenaudojamais daiktais erdvėje sukurti harmoniją bus išties sudėtinga. Peržiūrėkite visus namų elementus – nuo tekstilės iki baldų. Pasilikite tik tuos daiktus, kurie pasižymi nepriekaištinga išvaizda ir kelia malonias emocijas, asociacijas. Jie gali tapti puikiu pagrindu naujai kuriamam interjerui.

2. Namų sienas nudažykite viena spalva. Tai – lengvas būdas, padedantis patalpoms suteikti daugiau vizualaus erdvumo. Viena dažų spalva galite dažyti sienas ir lubas, pertvaras, kitas architektūrines detales. Ypatingai verta rinktis baltą, pilkšvą spalvą. Subtiliu tviskesiu papildyti dažai – taip pat daugiau rafinuotumo ir savitumo galintis suteikti pasirinkimas. Patraukliam kontrastui sukurti ypatingai tinka tamsūs klasikiniai „Ashley“ baldai ir kitos interjero detalės. Šviesioje aplinkoje jie atrodo ypatingai skoningai.

 3. Rinkdamiesi medžiagas, ypatingą dėmesį skirkite jų kokybei. Investicija į ilgaamžiškumą, kokybę atsiperka visuomet. Klasikiniai baldai ir kitos interjero detalės – neprilygstamas išpuoselėto skonio, solidumo simbolis. Dažnai užtenka vos kelerių metų tam, kad išryškėtų prasta daiktų kokybė. Todėl paieškai ir atrankai paskirkite pakankamai laiko. Įvertinkite tiek gamintojus, tiek pardavėjus. Taip pat pasidomėkite, kokios trukmės garantija taikoma pirkiniams ir iš anksto sužinokite, kaip prižiūrėti pasirinktas medžiagas.

 4. Apgalvokite dekoro detales. Įrėmintos nuotraukos, atvirukai, paveikslai – harmoningo puošnumo suteikiančios detalės. Įsigiję daugiau rėmelių, galėsite lengvai keisti jų kompoziciją. Klasikiniai „Ashley“ baldai gali būti sumaniai suderinti su tokiomis detalėmis. Visa paslaptis – panaši tekstūra, spalva. Pavyzdžiui, ant medinio kavos staliuko galite padėti iš tos pačios medienos rūšies pagamintą rėmelį. Nepamirškite ir kitų namų aksesuarų – su sofa, krėslais ar pufais derančių pagalvėlių, kilimo. Tekstūros įvairovės gali suteikti kambariniai augalai, originalios, akcentinės spalvos detalės.

5. Kritiškai įvertinkite mados tendencijas. Parduotuvės vitrinoje pamatę madingą baldą, kaipmat jo užsinorite? Neskubėkite. Įsigyti verta tik pačius reikalingiausius baldus. Jie turi pasižymėti funkcionalumu, patogumu, aukšta verte ir patikimumu. Be to, nepamirškite, kad solidžiai gali atrodyti tik erdvūs namai. Madingų detalių gausa neretai perkrauna erdvę, reikalauja daugiau laiko priežiūrai, atnaujinimui.

6. Skirkite dėmesio veidrodžių ir šviestuvų pasirinkimui. Niekas nesukuria atmosferos taip gerai, kaip tinkamai suplanuotas apšvietimas. Jis gali padėti atskleisti dailiausias interjero ypatybes. Todėl dėliodami baldus įsitikinkite, kad jais neblokuojate šviesos šaltinių. Klasikiniai „Ashley“ baldai ypatingai dera su staliniais šviestuvais, toršerais. Tokia kompozicija kambariui savaime suteikia puošnumo. Kitas elementas, galintis padėti išlaikyti klasikinį interjero dizainą – veidrodis. Jis taip pat padeda namams suteikti erdvumo įspūdį. Pastačius didelį veidrodį erdvėje, patalpa vizualiai padidėja dukart.

Kuriant klasikinio solidaus interjero namus, dažniausiai rūpesčių kyla dėl skubėjimo, neapgalvotų detalių įsigijimo. Darni namų stilistika gali būti sukurta tik tada, jeigu kruopščiai įvertinamos net smulkmenos. Atsižvelgę į kokybines baldų ir kitų interjero detalių savybes, patrauklios, skoningos prabangos įspūdį sukursite lengviau.