Naudinga

Pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas nuo šiol veiks dar produktyviau

Dar 2017 metų viduryje asociacija ,,Padedu augti“ pradėjo vykdyti projektą ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ (2 etapas) ir kvietė geros valios žmones bei socialiai atsakingas įmones prisidėti prie pirmojo Lietuvoje Donorinio motinos pieno banko veiklos stiprinimo. Šio projekto metu buvo renkamos lėšos papildomo medicininio šaldiklio įsigyjimui.
Projektas vykdytas siekiant gerinti sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių priežiūrą, kad kuo daugiau mažųjų pacientų būtų maitinimi donoriniu motinos pienu, kol jų mamos pieno neturi. Ypatingai svarbu tai, kad naujagimiai, kurie vietoj adaptuoto pieno mišinio yra maitinami donoriniu motino pienu, per pirmąjį pusmetį išvengia operacijų, pasibaigusių trumposios žarnos sindromu. Taip pat sumažinama kitų su šia liga susijusių komplikacijų tikimybė.
2018 metų pradžioje paramos akcija įgyvendinta – Kauno klinikų Neonotologijos klinikos Donorinio motinos pieno bankui padovanotas trečiasis medicininis šaldiklis, kuriame jau kaupiamas donorių pienas.
,,Per pirmuosius mūsų Donorinio motinos pieno banko veikimo metus pieno donorėmis tapo 77 moterys ir iš viso buvo surinkta bei išpasterizuota net 680 litrų donorinio motinos pieno. Turėdami papildomą medicininį šaldiklį, dabar galėsime kaupti dar didesnes donorinio motinos pieno banko atsargas ir juo aprūpinti daugiau sunkiai sergančių ir neišnešiotų naujagimių, kol jų mamos pačios pieno neturi. Todėl ši asociacijos ,,Padedu augti“ parama yra iš ties reikšminga ir džiuginanti”, – dalinasi Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.
Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė ir projekto ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ vykdytoja Inga Laukytė-Budrienė neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo. ,,Tai dar vienas mūsų kaip tėvų ir specialistų, susitelkusių bendram tikslui, reikšmingas pasiekimas. Nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo: skyrusiems finansinę paramą ar savo laiką ir savanorišką darbą organizuojant renginius, kurių metu visi drauge rinkome lėšas reikalingai medicininei įrangai įsigyti. Didelę padėką skiriame ir aukojimo portalui aukok.lt“.
Savanoriška ir ne pelno siekianti organizacija jau 7-tus metus rūpinasi naujagimių gerovės kūrimu. Asociacijoje susibūrę šeimos gerovės specialistai teikia psichologinę, socialinę pagalbą bei emocinę paramą. Rūpinasi šeimomis, išgyvenančiomis krizinę situaciją, gimus naujagimiui, kūdikio negalios ar netekties atvejais. Vykdo gyvybiškai svarbius projektus, nukreiptus į per anksti gimusių ir sunkiai sergančių kūdikių bei jų šeimų sąlygų gerinimą gydymo įstaigose ir namuose.
Iš viso asociacija ,,Padedu augti“ Kauno klinikų Neonatologijos klinikai per du paskutiniuosius metus yra padovanojusi medicininės įrangos už beveik 46 tūkst. Eur.

Pranešimą paskelbė : Julija Kulik-Dulskiene, Asociacija „Padedu augti“