Naudinga

Kokios spalvos vyrauja 2018 metų Kalėdų dekore?

Vieniems Kalėdos – šventė, neįsivaizduojama be tradicijų. Dar senelės išsaugoti tradicinių patiekalų receptai, tam tikri ritualai, eglės puošimas Kūčių vakarą, ir, karta iš kartos, perduodami žaisliukai. Tuo tarpu kiti, kalbant apie Kalėdas, ieško originalesnių sprendimų: ką domina iš išskirtinės kalėdinės dekoracijos, o ką – tais metais vyraujančios šventinio dekoro tendencijos. Jei ir jūs esate tas, kuris, metai iš metų, nenori žiūrėti į identiškai atrodančią eglę, siūlome pasidomėti, kokias spalvas ekspertai siūlo panaudoti dekoruojant namus šventėms.

  • Rožinė – šių metų favoritė spalva. Tie, kas nejaučia alergijos šiai barbiškai spalvai, gali drąsiai rinktis tokį variantą kuriant elegantišką, skoningą bei prabangią aplinką. Sutikite, jog tai – gana retai pasitaikantis sprendimas kalbant apie Kalėdų dekorą, tad, sunku prognozuoti, kada bus vėl galima pasinaudoti tokia spalva ir jaustis madingu.
  • Jei yra rožinė spalva, vietos neabejotinai atsiras ir žydrai. Itin populiarus ryškesnis pastarosios variantas – turkio spalva. Šią, norint sukurti geresnį efektą, rekomenduojama derinti su sidabro atspalviais (puikus variantas namuose su baltai dažytomis sienomis). Neprašaus pasirinkę ir mėtos bei sidabro/aukso derinį.
  • Kokia spalva daugumai asocijuojasi su Kalėdomis? Neabejotinai – raudona. Kad ir kokie mados vėjai stūgautų, pastaroji savo vietą mūsų šventiniame interjere atras visada. Badant šią dar labiau išryškinti ar nenorint, jog šių metų nuotrauka būtų analogiška praėjusioms Kalėdoms, galima rinktis raudonos ir baltos ar raudonos ir auksinės derinį. Baltos spalvos akcentai suteiks interjerui žaismingumo bei, lyginant su auksine – kuklumu, tuo tarpu pastaroji atneš prabangą bei eleganciją.
  • Tuoj galėsime užmesti akį į preliminarias šventinių orų meteorologines prognozes: gal sniego ir vėl nebus? Jei taip, kodėl „nenubaltinus“ savo namų? Balta spalva – taip pat klasikinė, skoningai atrodysianti namuose, kuriuose vyrauja ryškesnių atspalvių interjeras. Beje, pasirinkus šią spalvą eglės puošybai, neteks sukti galvos, kokios spalvos stalo dekoracijas rinktis – viskas derės ir atrodys skoningai.
  • Dirbtinės eglutės bei kitas plastikinis kičas su jūsų idealių Kalėdų paveikslu gerokai prasilenkia? Tuomet vadinamasis „Rustic“ stilius, kuriame vyrauja natūralios gamtinės medžiagos (medžiai, šakos, kankorėžiai ir kita), linas, pastelinės spalvos – kaip tik jums. Sudomino? Siūlome keletą šventinio „Rustic“ interjero idėjų.

Svarbiausia per Kalėdas – vadinamasis vidinis šventiškumas. Tačiau šiam, sutikite, daug įtakos turi ir aplinkos estetika. Jei kažkuriai madingai šventinio interjero idėjai pajutote prielankumą – įgyvendinkite ją. Arba tiesiog improvizuokite ir kurkite savo stilių.