Naudinga

Pasižadėjote sportuoti? Darykite tai išmaniai

Ne paslaptis, kad esame linkę sau duoti įvairius pažadus – „pradėti sportuoti“, „daugiau laiko skirti artimiesiems“, „gyventi sveikiau“ ir taip toliau. Vienus pažadus ištesėti pakankamai lengva, tačiau yra tokių, kuriuos įgyvendinti nėra taip paprasta. Ko gero, vieni iš jų – susiję su sportu. Todėl treniruočių specialistas Bronius Burneika dalinasi keliais patarimais, kurie padės ištesėti sau duotą pažadą gyventi aktyviau.

Sportuokite išmaniai

Nieko nebestebina tai, kad siekdami geriausio rezultato, sportuojantys vis dažniau į pagalbą pasitelkia naujausias technologijas – išmaniuosius laikrodžius ir apyrankes. Anot sporto trenerio B. Burneikos, technologijos šiandien yra vienas iš pagrindinių įrankių, padedančių pasiekti užsibrėžtų tikslų.

„Treniruotės internetu jau nebe naujiena, o dirbti treneriu be šiuolaikinių technologijų darosi beveik neįmanoma. Išmanieji laikdrodžiai ar apyrankės leidžia sekti rezultatus nuotoliniu būdu, o tai labai palengvina darbą. Taigi, gauti duomenys yra vieni svarbiausių ir padeda sužinoti, kad žmogus save treniruoja, o ne žaloja“, – sako B. Burneika.

Keičiantis žmonių gyvenimo įpročiams ir siekiant aukštesnių asmeninių rezultatų sporte, taip pat išaugo žmonių reikalavimai technologijų gamintojams. Pavyzdžiui, „Samsung“ išmanieji laikrodžiai „Galaxy Watch“siūlo sąrašą personalizuotų treniruočių, kurios vartotojams yra parenkamos pagal gyvenimo būdą ir fizinį aktyvumą. Taip sportuojantys gali rinktis treniruotes, pritaikytas sportuoti tiek lauke, tiek viduje ir nereikalaujančias specialios įrangos. 

Pasak B. Burneikos, kai kurie jo klientai treniruojasi pagal išmaniojo prietaiso pateiktas programas, padedančias susidėlioti fizinius krūvius.„Išmanieji dėvimi prietaisai turbūt yra vienas geriausių dalykų, kuris šiandien mus skatina judėti. Daugelis neabejoja sporto nauda, bet labai mažai kas geba teisingai pasirinkti krūvius, todėl šiandieninės technologijos labai gelbėja šioje situacijoje bei pataria, kiek reikia judėti per dieną ir puikiai gebą pajudinti žmones, ypač tuos, kurie dirba sėdimą darbą“, – sako sporto treneris.

Vadovaukitės penkiomis taisyklėmis

Treniruočių specialisto manymu, kiekvienam nusprendusiam sportuoti reikia vadovautis penkiomis paprastomis taisyklėmis, padedančiomis suformuoti naujus įpročius. Jų dėka geresni rezultatai yra pasiekiami lengviau ir greičiau.

„Pirmiausia, neatidėliokite ir viską pradėkite šiandien. Antra, jei nusprendėte gyventi aktyviau, imkitės to dabar ir kruopščiai suplanuokite savaitės dienotvarkę, į kurią įeis ir laikas skirtas sportui. Norint pradėti sportuoti, griežtai laikykitės savo planų ir jų nekeiskite, kad ir kas benutiktų“, – sako sveikatos ir sporto specialistų komandą „Health &Sports Performance“ subūręs B. Burneika.

Pasak treniruočių specialisto, laikas sportui prilygsta apsilankymui pas gydytoją, tik skirtumas tas, kad treniruotės metu atliekama prevencija, o ne gydymas. Tam, kad sportas taptų kasdieniu malonumu, B. Burneika siūlo pradėti nuo mažų pokyčių gyvenime.

„Trečia, mažiausia tikimybė viską mesti atsiranda tada, kai nereikalaujate iš savęs per daug ir nesukeliate sau streso. Nedideliais žingsniais lengviau priprasite prie aktyvaus gyvenimo būdo ir perimsite teigiamus įpročius“, – tikina treneris. 

Kita svarbi taisyklė – nelaikyti namuose nesveiko maisto produktų, pavyzdžiui, sausainių, šokolado ar pyragų. Norėdami užkąsti valgysite sveikus užkandžius tik tada, jei šalia nebus saldžių pagundų. Galiausiai, B. Burneika pataria kasdien sekti savo pasiekimus. Svorį, apimtis matuotis kas savaitę, būtinai nusifotografuoti save tikslo pradžioje ir nepamiršti retkarčiais to padaryti eigoje. Motyvacijai dingus, taip visada turėsite šalia įrodymus, ko pasiekėte per visą laikotarpį.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”