Naudinga

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai – Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimas

Š. m. lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame apdovanojimų teikimo renginyje „Už sveiką gyvenseną“ Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai (POLA) įteiktas apdovanojimas už nuopelnus buriant ir vienijant onkologinėmis ligomis sergančius pacientus bei medicinos, teisės, psichologijos specialistus ir politikos formuotojus. Organizacijai – tai jau antras ministerijos įvertinimas, pelnytas už visuomeninę veiklą sveikatos priežiūros ir stiprinimo srityje.

Nominacija „Už viltį gyventi ir kilti“ POLA įvertinta už jau 5 metus sėkmingai vystomo ir augančio projekto „POLA kortelė“ veiklą, kurios tikslas – pagerinti onkologinių ligonių gyvenimo kokybę. Net 23 šalies miestuose ambasadorius turintis projektas šiandien vienija jau apie 10 tūkst. narių, kuriems kasdien nemokamai teikiamos teisinės ir psichologinės konsultacijos, informacija apie gydymo galimybes ir pasirinkimus, padedama orientuotis sveikatos priežiūros sistemoje. Kartu buriamos onkologinių ligonių ir jų artimųjų bendruomenės, gerinama partnerystė tarp pacientų ir medicinos specialistų bei sveikatos priežiūros politikos formuotojų.

„Kasmet Lietuvoje vėžio diagnozę išgirsta 18 tūkst. žmonių, o tai yra 50 žmonių kasdien. Nepaisant to, kad šiandien pacientai turi galimybes gauti pažangų gydymą, o ligos prognozės gerokai palankesnės nei, pavyzdžiui, prieš dešimtmetį, kova su vėžiu vis dar palieka ryškų pėdsaką sirgusiųjų gyvenime. Didelė jų dalis tampa neįgalūs, sumažėja jų pajamos, o išlaidos, siekiant atstatyti gydymo nualintą organizmą, išauga. Be viso to, dar patiriama ir didžiulė emocinė įtampa, kurią neretai lydi ir įtampa šeimoje, darbovietėje, nežinomybės jausmas. Taigi, pagalba onkologiniams ligoniams turi apimti ne tik tinkamą gydymą, bet ir psichologinį, teisinį ir finansinį palaikymą, kokybiškos informacijos teikimą, o kartu ir visos sveikatos priežiūros sistemos augimą“, – sakė apdovanojimą atsiėmęs POLA viceprezidentas Gediminas Žižys.

Vien per šiuos metus POLA iniciatyva šalyje surengta 20 visuomeninių renginių, mokymų ir susitikimų su įvairių gydymo įstaigų atstovais onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, jų artimiesiems ir sveikatos priežiūros specialistams, dalyvauta beveik 50 susitikimų su valdžios atstovais. Skaičiuojama, kad per pastaruosius metus su organizacija dirbantys teisininkai ir psichologai suteikė per 280 nemokamų konsultacijų. POLA taip pat yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su daugiau kaip 90 verslo įmonių, teikiančių nuolaidas, o kai kuriais atvejais ir nemokamas paslaugas POLA kortelės turėtojams. Taip pat, bendradarbiauja su 50 valstybinių ir privačių kultūros įstaigų, suteikiančių galimybes nemokamai lankytis kultūros renginiuose visoje šalyje. POLA kortelę gali gauti visi, kuriems buvo diagnozuota onkologinė liga.

Praėjusiais, 2017-siais, metais POLA buvo įteikta Sveikatos apsaugos ministro padėka už “Metų partnerystę gerinant sveikatos apsaugos sistemą”.

Daugiau informacijos apie POLA kortelę: www.pola.lt/kortele.

Pranešimą paskelbė: Justina Gutianskytė, Fabula Hill+Knowlton Strategies