Verslas

10 naudingų nuorodų Google vartotojui

Nors Google įrankiai niekada nepretendavo į tuos, kuriuos lengva naudoti, tačiau funkcionalumų jie niekam nenusileidžia. Kai kurios funkcijos yra palaidotos taip giliai ir nėra pastebimos, kad norint jas pasiekti, reikia kruopščiai peržiūrėti visus nustatymus ir gausiai paprakaituoti. Žemiau mes pristatome 10 svarbių nuorodų, kurias yra verta žinoti kiekvienam Google paskyros turėtojui.

1. Sukurti naują Google paskyrą, naudojant esamą el.paštą

Yra plačiai paplitusi nuomonė, kad Google paskyra = jūsų Gmail pašto dėžutė, bet taip nėra. Ši speciali nuoroda leis jums sukurti paskyrą naudojant jau esamą el. pašto adresą:

  https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail

2. Jūsų portretas Google akimis

Remiantis aplankytais tinklalapiais, jūsų G+ ir kitais signalais, Google analizuoja jūsų socialinį profilį: linkęs atspėti jūsų amžių, lytį ir interesus tam, kad parodyti jums daugiau atitinkančią reklamą. Pažvelkite į save Google akimis čia:

  https://www.google.com/ads/preferences/

3. Iškraunam visus savo duomenis iš Google ekosistemos

Jūs galite atsisiųsti savo nuotraukas, kontaktus, Gmail žinutes ir net vaizdo įrašus iš YouTube:

  https://www.google.com/takeout

4. Pranešti apie jūsų autorinių teisių pažeidimą

Jei radote savo turinį trečiosios šalies svetainėje, kuri naudoja vieną iš Google įrankių – AdSense, G+ ar YouTube, – galite apskųsti pažeidėją, reikalaudami turinį pašalinti. Taip pat puslapis padės jums pašalinti svetaines, kurios kopijuoja turinį be leidimo iš Google paieškos rezultatų:

  https://support.google.com/legal

5. Kelionių istorija

Jūsų mobilusis prietaisas kuris naudoja Android OS, gali siųsti savo buvimo vietą ir judėjimo greitį į Google serverius. Specialiame Google Maps skyrelyje, galite matyti visus savo geografinius duomenis, kurie yra žinomi Googl’ui. Jūs galite juos iškelti KML formatu, kuris gali būti peržiūrėtas naudojant Google Earth ar Google Drive:

  https://maps.google.com/locationhistory

6. Google saugo kiekvieną jūsų paieškos užklausą, ir net visus paspaudimus ant reklamos

  https://history.google.com

7. Netrinti neaktyvios Google paskyros

Jums reikia prisijungti prie Gmail bent kartą per 9 mėnesius, priešingu atveju Google gali ištrinti paskyrą atsižvelgiant į savo taisykles. Atminkite, kad nėra lengva, jei jūs turite daug paskyrų, todėl turėtumėte nurodyti savo pagrindini Gmail kaip įrankį perspėjimams ir pranešimams (deja tai neveikia Google Apps). Jūs galite tai padaryti čia:

  https://www.google.com/settings/account/inactive

8. Atatskaita apie paskyros veiklą

Naudinga funkcija, jei įtariate, kad jūsų paskyrą naudoja kažkas be jūsų žinios. Pateikiama informacija apie visus veiksmus, taip pat įrenginius, IP adresus ir apytiksles geografines vietoves, iš kurių buvo jungiamasi:

  https://security.google.com/settings/security/activity

9. Prieigos teisių sąrašas

Sąrašas susideda iš interneto programų, naršyklės plėtinių, Google skriptų ir mobiliųjų programų, kurios turi teisę skaityti ir / arba rašyti į jūsų Google paskyrą. Jei leidimo lygis – Turi prieigą prie „pagrindinė paskyros informacija“, tai paprastai reiškia, kad programa naudoja Google paskyrą autorizacijai.

  https://security.google.com/settings/security/permissions

10. Atstatyti Google Apps administratoriaus slaptažodį

Labai svarbus puslapis Google Apps vartotojams. Jei jūsų paskyrą nulaužė, pasinaudojus šia nuoroda atstatysite administratoriaus slaptažodį. Taip pat reikalaujama, kad patvirtintumėte savo domeno vardą, sukuriant specialų CNAME-įrašą DNS nustatymuose.

  https://admin.google.com/jusu-domenas/VerifyAdminAccountPasswordReset

Šaltinis: labnol.org