Naudinga

Nevažiuokite apžiūrėti naudoto automobilio nepatikrinę šių 4 dalykų

Didžioji dalis vairuotojų Lietuvoje perka naudotus automobilius, kadangi net vos kelių metų automobilis gali būti kone perpus pigesnis už naują. Tačiau, automobilyje yra begalė labai sudėtingų mazgų, kurie gali bet kada sugesti, todėl naudoto automobilio pirkimas, iš dalies, yra loterija.

Naudotų automobilių pirkėjai dažnai apvažinėja visą Lietuvą ir net kai kurias kaimynines šalis, kol randa sau tinkantį automobilį. Tačiau, jūs galėtumėte sutaupyti daug savo brangaus laiko patikrindami keletą dalykų net neišvykę iš namų.

Istorija

Nemažai pirkėjų vis dar neįvertina automobilio istorijos patikros svarbos. Tai padeda sužinoti, kokia yra tikroji rida, kada automobilis pirmą kartą užregistruotas Lietuvoje, kiek ir kokių buvo eismo įvykių ir t.t. Patikra įprastai kainuoja kelioliką eurų, bet gali jums sutaupyti šimtus kilometrų nereikalingos kelionės.

Taršos mokestis

Dar ganėtinai neseniai Lietuvoje įvestas taršos mokestis, kurio dydis priklauso nuo automobilio masės, pavarų dėžės bei kuro tipo. Registruojant automobilį darbuotojai atsižvelgs į liudijime nurodytą CO2 arba apskaičiuos išmetimą pagal anksčiau minėtus kriterijus. Pažiūrėkite kaip sužinoti automobilio CO2 išmetimą, kad galėtumėte apskaičiuoti taršos mokestį.

Kitų vairuotojų atsiliepimai

Niekada nepirkite naudoto automobilio nežinodami, ar jis yra patikimas. Apie patikimumą galite sužinoti pasikonsultavę su savo mechaniku arba internete paieškoję kitų vairuotojų atsiliepimų. Taip galite sužinoti apie dažniausiai pasitaikančius gedimus, remonto kainas ir kitus niuansus, kurie gali jus atbaidyti nuo tam tikro modelio pirkimo.

Dar vienas būdas patikrinti automobilio patikimumą yra sužinant naudotų detalių kainą. Pavyzdžiui, jeigu naudotas automobilio variklis kainuoja vos keletą šimtų eurų, tai jo paklausa turbūt nėra didelė. Tuo tarpu, keletą tūkstančių kainuojančių variklių paklausa įprastai būna didelė dėl prasto patikimumo.