Interjeras

Nestandartinių virtuvės baldų gamyba – į ką orientuotis pirkėjui?

Kad virtuvė būtų praktiška ir patogi, būtina gerai apgalvoti jos interjerą, rinktis kokybiškus ir funkcionalius baldus. Čia itin daug dėmesio sulaukia nestandartinių virtuvės baldų gamyba, padedanti racionaliai išnaudoti kiekvieną patalpos centimetrą. Tai itin aktualu tuomet, jei kalbama apie mažos kvadratūros butus. Tiesa, nestandartinė produkcija savo vietą atras ir itin erdvioje virtuvėje, siekiant jai suteikti daugiau originalumo ir praktiškumo. Svarbiausia – bendrauti su profesionaliais baldininkais ir rinkoje palankiai vertinamais baldų pardavėjais, kurie padės realizuoti jūsų brandinamą viziją.

 

  1. Kokybė

Svarbiausias kriterijus, kuriuo privalote vadovautis, nesvarbu, kokio stiliaus virtuve žavitės – baldų kokybė. Primename, kad virtuvė yra nuolatos veikiama itin sudėtingų darbo sąlygų, čia visuomet daug drėgmės, stiprus temperatūrų skirtumas, kas gali turėti neigiamos įtakos baldų estetikai ir funkcionalumui. Kad išvengtumėte greitų baldų keitimo, remonto ar atnaujinimo darbų, rinkitės patikimus baldus. Pasikalbėkite su baldininku ir pasidomėkite, kokios gamybinės medžiagos bus naudojamos. Rinkitės tik patikimas, virtuvės eksploatacijai pritaikytas konstrukcijas. Be to, verta iš anksto pasiklausti, kokias garantijas baldų pardavėjas numato, kokios yra konkretaus baldo priežiūros sąlygos. Nepamirškite, kad kokybė priklauso ne tik nuo naudojamų medžiagų, bet ir nuo baldininko patirties, žinių bei darbo technikos.

 

  1. Estetika

Kitas klausimas – baldų estetika. Dar prieš užsakydami baldus, turėtumėte nuspręsti, koks stilius dominuos jūsų virtuvėje, kaip atrodys jūsų baldai, kokiais dekoro elementais jie bus puošiami, kokio atspalvio gaminius rinksitės. Žinoma, dėl konkrečios idėjos visuomet verta pasitarti su šios srities profesionalu, tačiau pirminę viziją privalote turėti – kitaip baldai gali nederėti tarpusavyje, o visa virtuvė atrodys nejaukiai ir erzinančiai.

 

  1. Funkcionalumas

Nepamirškite baldų funkcionalumo. Nestandartiniai baldai leidžia įgyvendinti pasirinktas idėjas, pvz., galbūt jums reikalingi daugiafunkciniai baldai, siekiant taupyti erdvę, šiuo atveju galima kalbėti kad ir apie nedidelį valgomojo stalą, kuris, esant poreikiui, galėtų transformuotis į platų ir didelį stalą, prie kurio sutilps visi jūsų draugai. Jei virtuvė nėra didelė, atlikite tikslius matavimus, kurie nurodys, kokio dydžio spintelės jums reikalingos – taip būsite tikri, kad virtuvės erdvė išnaudota funkcionaliai ir praktiškai. Itin mažoms patalpoms siūloma naudoti kabinamas lentynas ar sienines spinteles, kurios padės išnaudoti erdvę virs maisto ruošimo zonos. Jei turite didelę virtuvę, galite išlaisvinti savo vaizduotę ir rinktis įvairios konstrukcijos baldus. Tiesa, šiuo atveju daugiau dėmesio reikėtų skirti aksesuariniams sprendimams, pvz., stilingai spintelei, kurioje galėtumėte laikyti taures, ar išskirtinio dizaino virtuvės salai, kuri vizualiai užpildys gyvenamąją erdvę.