Be kategorijos

Nenorintiems nuobodžiauti – ekstremalių nuotykių idėjos

Kiekviename iš mūsų, kažkur giliai, slepiasi tikra nuotykių ieškotojo dvasia. Pas vienus ji yra ryškesnė ir labiau matoma, tuo tarpu kiti ją sėkmingai paslėpę po slegiančia kasdienybės rutina. Darbas, šeima ir rutina yra įveikusi ne vieną užkietėjusį nuotykių ieškotoją. Netapkite nuobodžiaujančiais televizijos žiūrovais – patirkite ekstremalių nuotykių ir užpildykite savo kraują adrenalinu.

Įvairios ekstremalios pramogos dažniausiai reikalauja nemažai fizinių ir protinių pastangų, todėl jos gali būti naudingos jūsų sveikatai. Tokių pramogų pagalba galite apvalyti savo protą ir mintis, pagerinti kūno formą ir bendrą savijautą. Be to, patirti įspūdžiai ilgam pasiliks jūsų atmintyje ir taps puikia istorija, kurią galėsite pasidalinti būdami draugų kompanijoje. Žemiau pateiksime penkias ekstremalių nuotykių idėjas, kuriuos turėtų išbandyti kiekvienas nuotykių ieškotojas.

1. Akrobatinis skrydis lėktuvu

Ar kylant ir leidžiantis lėktuvui jaučiate įtampą? O gal būt patiriate stresą viso skrydžio metu? Įveikite save ir patirkite maksimalų skrydžio pojūtį, skrendant akrobatiniu lėktuvu, kurį pilotuoja tikras akrobatinio skraidymo asas. Garantuojame, kad tokio pobūdžio skrydis ilgai išliks jūsų atmintyje, o tolimesni skrydžiai keleiviniais lėktuvais nebekels jokios įtampos. Mirties kilpa, staigus kritimas žemyn, apsivertimas aukštyn kojomis – tai tik keletas triukų, kuriuos galėsite patirti akrobatinio skrydžio metu. O kur dar veiksmo kameros užfiksuoti įsimintini kadrai ir neįkainojama jūsų veido išraiška, lėktuvui smengant į žemę laisvu kritimu.

2. Šuolis parašiutu

Šuolis parašiutu ilgam papildys jūsų adrenalino atsargas. Jo metu patirsite laisvo kritimo pojūtį ir stiprią žemės traukos jėgą, tačiau išsiskleidus parašiutui, galėsite sklandyti tarsi paukštis ir švelniai pučiant vėjui, iš dangaus žvalgytis po apylinkes. Jei tai bus jūsų pirmasis šuolis, jį galėsite atlikti padedant instruktoriui. 

Prieš rengiantis šuoliui, turėtumėte gerai įvertinti savo sveikatos būklę, nes menkiausia klaida gali turėti labai didelę kainą. Tokia pramoga nerekomenduojama nėščioms moterims, nes staiga išsiskleidus parašiutui, jo diržai gali pažeisti kūdikį. Gandrolabs.lt galite įsigyti nėštumo testus, kurie patvirtins arba paneigs jūsų nėštumą.

3. Nardymas

Jei nesate aukščio ir oro mėgėjas, galbūt jūs geriau jaučiatės vandenyje? Juk vandens pasaulis yra toks paslaptingas ir neištyrinėtas. Nusileidę į ežero ar jūros dugną, galėsite mėgautis kerinčiu vandens augalijos ir gyvūnijos grožiu, bei iš arti stebėti vandens gyvūnus. Pamatysite tai, ką gali išvysti ne kiekvienas.

4. Skrydis parasparniu

Parasparnio pilotavimas reikalauja nemažai patirties ir įgūdžių, todėl neturėdami jų, skrydžiu galėsite mėgautis tik iš keleivio vietos. Tačiau tai nei kiek nesumažins jūsų patirtų įspūdžių. Priešingai – galėsite labiau atsipalaiduoti ir mėgautis atviro skrydžio malonumu ir besikeičiančiais vaizdais.

Skrydis parasparniu yra ne tokia ekstremali pramoga, kaip šuolis parašiutu, tačiau jis trunka kur kas ilgiau, be to, jūs galite planuoti skrydžio maršrutą, pakilti ir nusileisti į norimą aukštį ir labiau pasigrožėti vaizdu iš aukštai.

5. Slidinėjimas

Ko gero daugelis yra bandęs slidinėjimą Lietuvos ar užsienio slidinėjimo kurortuose. Tai yra puiki pramoga, kurios metu dirba visi jūsų kūno raumenys, gerėja kvėpavimas ir reakcija. Slidinėjimo trasos dažniausiai būna pritaikytos skirtingą patirtį turintiems slidininkams, todėl adrenalino turėtų pakakti tiek pradedantiesiems, tiek ir patyrusiems slidininkams.

Jei įprastinis kalnų slidinėjimas jums atrodo per daug monotoniškas ir teikia nepakankamai daug adrenalino – išbandykite slidinėjimą uolomis. Tai yra vienas iš rizikingiausių sportų pasaulyje, todėl prieš pasiryžtant tokiam iššūkiui, turėtumėte labai atidžiai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir turimą patirtį.