Life Hack,  Verslas

Neieškokite svajonių darbo

Patarimas

Nesistenkite rasti darbą, kurį, kaip jums atrodo,
jūs pamilsite. Meilė darbui nepriklauso nuo specialybės.

Kaip tai veikia

„Jūs turite rasti tai, kas jums tikrai patinka: jūsų darbas turi būti svarbi jūsų gyvenimo dalis, ir vienintelis būdas būti tikrai laimingų savo darbe – užsiimti tuo, kas jums atrodo įdomų”, – kreipdamasis į Stanfordo universiteto 2005m. absolventus, Steve Jobs tvirtino, kad pagrindinis kriterijus renkantis darbą – tai, ar jis atneša malonumą. Šis pareiškimas tapo neįtikėtinai populiarus: dizaineriai, startaperiai, išradėjai ir daugelis kitų, tvirtina, kad toks požiūris yra jų sėkmės paslaptis.

Ši teorija turi daug trūkumų. Tai reiškia, kad jūs turite šiek tiek aistros, bet ne kiekvienas nuo vaikystės žino, kuo jis nori užsiimti užaugęs. Nežinojo šito ir autorius knygos So Good They Can’t Ignore You Cal Newport, kuris detaliai paaiškino savo darbe, kodėl principas follow your passion neveikia. Pasak jo, jausmas to, kad mes užsiimame mylimų dalykų, mažai priklauso nuo specialybės. Mes pradėsime mylėti savo darbą, jei jis atitinką tris pagrindinius kriterijus: duoda mums finansinį savarankiškumą, suteikia mums pojutį, kad mes naudojame mūsų įgūdžius ir gebėjimą daryti įtaką mus supančiame pasaulyje.

Šie komponentai buvo nustatyti tyrimo, kurį Newport atliko rašant savo knygą. Jis kalbėjo su daugeliu žmonių, kurie mėgsta tai, ką jie daro. Surinkes jų istorijas, Newport nustatė keletą elgesio modelių ir suprato, kad dauguma žmonių iš pradžių nežinojo, kuo jie nori užsiimti, ir pasitenkinimas darbu buvo tik tada, kai visi trys komponentai sutapo.

Ūkininkas kuris augina kiaules, laimingas ne todėl, kad jis gimė šiam darbui, ir ne todėl, kad jis jas myli nuo vaikystės. Atvirkščiai, jis yra laimingas, nes ūkininkavimas padeda jam užsidirbti pragyvenimui, jaustis nepriklausomų ir užsiimti verslu, kuris padeda kitiems ( jo kiaulės valgo likusi maistą iš netoliese esančios kavinės, kuris kitomis aplinkybėmis būtų buvęs tiesiog atliekos). Vietoj ūkio verslo galima apibūdinti ir pritaikyti bet kuria kitą profesiją – kiekvieną darbą galima pamilti, jei jis turi keletą savybių”.