Nuolat vėluojate, atrodo laikas tiesiog slysta laikrodžio ciferblate, o jūs net nespėjate užsikabinti už skriejančios rodyklės. Vėlavimas gali tapti labai nemalonia problema tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Juk tik prie kavos puodelio juokiamės apie vėluojančias merginas į pasimatymą, tačiau realiai susidūrus su vėluojančiais, į jų pusę skrieja aštrios kritikos strėlės. Tad ką daryti, kaip išmokti nevėluoti?
Vienas, paprasta ir praktiškas patarimas kaip nevėluoti.
Užsirašykite, kiek laiko dienos eigoje skiriate tam tikriems veiksmams.
Kaip tai veikia?
Yra daug lėtinio vėlavimo priežasčių, bet viena iš labiausiai paplitusių – neadekvatus laiko vertinimas. Paprastas pavyzdys – jūs manote, kad per 5 minutes jūs spėsite užsidėti paltą ir išeiti iš namų, bet iš tikrųjų jūs ieškosite raktų, valysite batus, išjunginėsite šviesą. Diagnozuoti pas save panašia problemą paprasta. Jei kiekvieną kartą, vėluojate skirtingais laiko tarpais, pavyzdžiui, 15-40 minučių, paprastas laikrodžio atsukimas dešimčiai minučių tikrai nepadės – tad planuojant laiką reikia ieškoti sisteminio priėjimo.
Nuolat vėluojantiems reikia galvoti apie tai, kiek laiko iš tikrųjų jie išleidžia savo kasdieninėje veikloje – minutės tikslumu apskaičiuoti kelionės į darbą trukmę ir nepamiršti, kad jūs šukuojatės ne 30 sekundžių, o lygiai penkias minutes. Laiko valdymo specialistai rekomenduoja bent savaitę fiksuoti laiką, kuri dienos eigoje skiriate tam tikriems veiksmams ir išanalizuoti rezultatus. Tokiu būdu, jūs galėsite sudaryti grafiką, aptikti nereikalingus bei chaotiškus veiksmus, atsikratyti jų ir sutaupyti laiko.
Problema dažniausiai yra dėl idealistinio požiūrio į gyvenimą ir vilintis, kad viskas susiklostys sėkmingai. Tai gali pasireikšti įvairiose gyvenimo srityse, tarkim, kasdieninėse kelionėse. Jūs manote, kad nebus kamščių, surasite laisvą parkavimosi vietą ir pakeliui iki darbo vietos jūsų niekas niekad neužkalbins. Bet iš tikrųjų, daugeliu atvejų viskas būna kitaip, o jūs vėl vėluojate. Privalote blaiviai įvertinti savo kasdieninę veiklą. Laukimas, kad kai kurios problemos ir kliūtys būtinai iškils, pesimistu jus nepadarys, bet padės palaikyti ryšį su realybe.