Kad išvengti nusivylimo, kai perpjovus arbūzą randate nevisiškai prisirpusį ir nesaldų, pasinaudokite šiais paprastais patarimais.
Arbūzai
– vieni iš sultingiausių ir skaniausių, bei be abejo, didžiausių vasaros vaisių, todėl netyčia nusipirkus neprinokusį tiesiog nėra pasirinkimo – tenka valgyti kelis kilogramus visiškai neskanios rožinės košelės. Baisus nusivylimas!
Kad taip neatsitiktų, štai Jums profesionalių arbūzų žinovų patarimai:
1. Pažvelkite į jo pilvą
Arbūzai turi apačią, arba pilvą, kuris liečiasi su visa jo augimo žeme, vadinama „lauko vieta”. Ši dėmė ant prinokusių arbūzų bus gelsva (kartais vadinama „sviestine”), o ne balta, kas rodytų, jog tai neprinokęs arbūzas.
2. Pastuksėkite į jį
Pirštų krumpliais pastuksenkite arbūzo vidurį, laikydami jį prie ausies, arba brūkštelėkite pirštais (kaip nupurtydami trupinius nuo savo marškinių). Prinokęs arbūzas turės tuščiavidurį garsą, kuris skamba „Plank”, o ne „Tviak”. Neprinokęs arbūzas turės daug aukštesnio tono garsą, o pernokęs skambės „Thad” – gerokai žemesnio tono garsu. Mokymasis atskirti neprinokusį ir prinokusį pagal garso skirtumą trunka šiek tiek laiko ir reikalauja praktikos, bet galima pradėti turguje paklausus arbūzų augintojo patarimo, o jei tokio nėra – tiks ir vadybiininkas supermarkete. Jie pademonstruos garso skirtumus, kad išgirdę kitą kartą galėtumėte juos atskirti.
3. Pauostykite jį
Paimkite arbūzą ir nuneškite jį truputį toliau nuo kitų arbūzų (kad netrikdytų jų kvapas) ir gerokai jį pauostykite. Prinokęs arbūzas kvepia truptį saldžiai, kvapas panašokas į skonį, bet ne per daug saldžiai, kas rodytų, jog jis pernokęs.
Uostymo testas gerai veikia ne tik su arbūzais, bet ir įvairių tipų melionais.
4. Suspauskite jį
Švelniai suspauskite arbūzą, kad pamatyti, kaip jis „pasiduoda” spaudimui. Arbūzo oda neturėtų būti minkšta kaip kitų prinokusių vaisių, tačiau ji taip pat neturėtų būti kieta kaip akmuo.
5. Pasverkite jį
Jei išgyvenote pirmus keturis testus ir vis dar negalite apsispręsti, sakykim, tarp dviejų patinkančių – pasirinkite maždaug vienodo dydžio arbūzus ir pabandykite juos pasverti. Sunkesnis paprastai būna geriau sunokęs, nors reikia pripažinti – tą bus sunku patikrinti, juk nepirksite abiejų, kad juos perpjauti ir patikrinti, ar ne?
Šaltinis: https://filtras.info/explore/k2/628-kaip-issirinkti-sunokusi-arbuza