Kultūra,  Laisvalaikis

Meilės knygos slepia ir pamokančias istorijas

Skaityti yra tikrai verta, nes tai yra jau ne vieną šimtmetį skaičiuojantis būdas, leidžiantis pabėgti nuo kasdienybės, pailsėti, leidžiantis „išgyventi“ tūkstančius istorijų, mokytis bei tobulėti. Meilės knygos labai dažnai yra priskiriamos lengviems skaitalams, tačiau iš jų taip pat galima daug ko išmokti. Jos taip pat suteikia vilties bei pagrindo nekaltoms svajonėms ir leidžia „pro rakto skylutę“ pažvelgti į giliausius mylinčių žmonių širdies kampelius, suvokiant tam tikrų veiksmų svarbą, motyvus bei kitus aspektus. Meilės romanai taip pat gali būti puikios socialinės komedijos, istorinio romano ir t. t. pavyzdžiai.

Meilės romanas „Naktis ir diena“ – puikus socialinės komedijos pavyzdys

Virginios Woolf meilės romanas „Naktis ir diena“, anot kritikų, yra puikus socialinės komedijos pavyzdys, kurį „papildo“ subtili meilės istorija. Šis romanas, kurio veiksmas vyksta, valdant karaliui Eduardui, ne tik apie dviejų žmonių meilę ir bendrą ateitį. Jame gvildenamos ir tokios temos, kaip moterų rinkimų teisė, moters vaidmuo visuomenėje, santuokos suderinamumas su meile ir pan. „Naktis ir diena“ taip pat yra romanas, kuris itin taikliai pašiepia to laikmečio visuomenės elgesio normas, kurios darė įtaką moters vaidmeniui bei jų patirčiai visuomenėje.

„Pilis prie ežero“ – istorinis meilės romanas

Kvapą gniaužiantis. Būtent taip būtų galima apibūdinti Charlotte Betts romaną „Pilis prie ežero“. Šio istorinio romano veiksmas vyksta Prancūzijoje revoliucijos metu. Autorė rašytiniu žodžiu puikiai perteikia to laikmečio atmosferą, Madlenos gyvenimo istoriją bei gražiosios Mirabelės pilies paslaptis. Detalėmis turtingas meilės romanas, kaip ir priklauso tokio tipo kūriniams, yra itin jausmingas bei įtraukiantis, todėl nepaliks abejingų.

„Kelionė atgal“ – meilės romanas apie stiprias moteris

Kad ir kaip būtų skaudu, bet ateina diena, kai mylimų žmonių gyvenimo istorijos nutrūksta. Susitaikyti su artimo žmogaus mirtimi nėra lengva. Iš naujo atrasti ramybę, meilę bei pasiruošti naujai pradžiai taip pat sunku. Romanas „Kelionė atgal“ yra nepaprastai jaudinantis, sukrečiantis ir įtraukiantis pasakojimas apie meilę, motinystę, artimos draugės netekties skausmą bei iš naujo atrastą laimę, netekus žmogaus, kuriam priklauso „geriausios draugės amžinai“ titulas.