Buitis

Kaip prižiūrėti lauko baseiną?

Vasara, tai metas, kai lietuviai mėgaujasi saulės voniomis ir šiltu vandeniu. Tiesa, ne visi turi galimybę keliauti prie jūros arba ežerų, tad stengiasi susirasti paprastesnių būdų, kurie leistų mėgautis vasaros malonumais paprasčiausiai savo sode. Lauko baseinai suteikia tokią galimybę ir vis daugiau žmonių įvertina jų nauda. Įsigijus lauko baseinus, paplūdimio kėdes, skėčius ir pasidarius gaivų vaisių kokteilį savo namuose galite susikurti tobulą poilsio oazę. Patarimais kaip susikūrus namų oazę, ją vėliau prižiūrėti, dalinasi Savona.lt specialistai.

Lauko baseinai, tiesa, bus funkcionalūs tik tokiu atveju, jeigu tinkamai juos prižiūrėsite. Priežiūros daug nereikia, tačiau ji turi būti reguliari.

  1. Vandens valymas naudojant chlorą – patikimiausias būdas išvengti grybelio ir vandens žaliavimo. Jį galite įsigyti specializuotose prekybos vietose. Svarbiausia naudoti tokį kiekį koks yra nurodytas, kadangi kitu atveju maudynės bus nemalonios. Taip pat įpilkite chloro naktimis kad kitą dieną jau būtų galima mėgautis baseino teikiamais privalumais.
  2. Baseinuose labai dažnai naudojami filtrai, kurie sėkmingai sulaiko net ir mikroskopines daleles. Pripučiamuose baseinuose jie apsirenkami kur kas rečiau, tačiau jeigu turite plastikinį arba medinį, tokiu atveju filtras yra būtinas. Juk tai ilgalaikė investicija, apskaičiuokite ją.
  3. Būtinai rekomenduojama naudoti baseino “uždangalą”, kuris apsaugos vandenį nuo krentančių lapų, vabalų bei kitų mašalų, kurie gali trukdyti vėliau džiaugtis vandens malonumais.
  4. Taip pat labai svarbu užsitikrinti, kad vandens pH būtų tinkamo kietumo ir minkštumo. Tam rekomenduojama įsigyti specialias priemones, kurios leis odai po maudynių jaustis puikiai.
  5. Vasaros sezonu vanduo turėtų būti kuo dažniau keičiamas. Net ir reguliariai naudojant valymo priemones vandenį keisti yra būtina. Bent jau kartą per dvi savaites yra optimalus ir geras pasirinkimas, kuris leis mėgautis maudynėse baseine be jokių žalingų rezultatų.

Prižiūrėti lauko baseinus reikia ne tik vasaros metu, kai jie yra naudojami, tačiau ir žiemą, kai jie saugiai laukia kol vėl bus naudojami. Net ir paprasčiausias pripučiamas baseinas sėkmingai gali būti panaudojamas kelis sezonus iš eilės. Svarbiausia yra tinkamai juo rūpintis.