Verslininkų ir farmacijos srities mokslininkų bendradarbiavimas kuriant sveikus ir inovatyvius, technologiškai pažangius gaminius sulaukė svaraus pripažinimo. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) farmacininkų sukurtos inovatyvios natūralios kosmetikos priemonės lietuviškų gaminių parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ pelnė aukso medalį.
Pasak gaminių kūrėjos, LSMU Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėjos, prof. Jurgos Bernatonienės, šis naujas ir įdomus gaminys išskirtinis ne tik sudėtimi ar naujausiomis gamybos technologijomis, bet ir tuo, jog jis sukurtas sutelkus pažangiausias šalies pajėgas. Kosmetikos priemonės sukurtos Šiaulių vaistinės „Valerijonas“ verslininkų užsakymu, laimėjus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektą „Inočekiai“ ir pasitelkus LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro pajėgumus bei mokslininkų žinias.
„Tai pirmasis Lietuvoje toks sėkmingas inovatyvus farmacinis produktas, tad šis aukso medalis – puikus įrodymas, kad mokslininkai gali padėti verslininkams sukurti gerą, saugų, aukštos kokybės produktą. Kadangi verslas kartais į mus kreipiasi dar gana nedrąsiai, apdovanojimas pasitarnaus didinti pasitikėjimą tarp mokslo ir verslo“, – įsitikinusi prof. J.Bernatonienė.
Profesorė pasakojo, kad per pastaruosius ketverius metus užsakymų iš vietos bei užsienio įmonių LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro mokslininkai sulaukia nuolat. Pasitelkus biotechnologijas ir pažangius mokslinius tyrimus, moderniose laboratorijose gaminami inovatyvūs kremai, geliai, tepalai, purškalai ir kitos odos priežiūros priemonės.
„Esame pajėgūs ne tik atlikti tyrimus ir parengti rekomendacijas gamintojams, bet ir iš vertingų žaliavų sukurti inovatyvius gaminius – ir kaip galutinius, ir kaip tarpinius produktus, kurie gali būti naudojami gaminant vaistus, kosmetiką, veterinarinius preparatus“, – pasakojo mokslininkė.
Aukso medaliu vainikuotas bendradarbiavimas su Šiaulių verslininkais prasidėjo daugiau nei prieš 5 metus, kai ekstemporalius preparatus gaminanti įmonė „Valerijonas“ kreipėsi į mokslininkus patarimo. „Valerijonas“ – viena seniausių vaistinių šalyje, jos direktorė Almyra Girdenienė – patyrusi natūralios kosmetikos gamintoja.
Ilgalaikio verslo ir mokslo bendradarbiavimo rezultatas – į rinką išleisti nauji produktai: intensyvus natūralios kosmetikos rinkinys odos priežiūrai „Razalija“ su sertifikuotomis, biologiškai aktyviomis uogų ir jūrinės kilmės medžiagomis „Ecocert“ ir „Cosmos“, kurios skatina intensyvią veido odos regeneraciją, teikia odai elastingumo, turi greitą ir ilgalaikį poveikį.
„Mokslo ir verslo bendradarbiavimas naudingas abiems pusėms: verslas gali pasinaudoti naujausiais mokslo laimėjimais, o mokslininkams aiškiau, ko šiandien reikia rinkai. Populiarios šalies gamintojų parodos apdovanojimas – ne tik paskata Lietuvos sveikatos mokslų universiteto farmacininkams, bet ir gera žinia šios srities įmonėms, iki šiol abejojusioms bendradarbystės su mokslu nauda. Įvertinimas už kosmetiką „Razalija“ – su kaupu atsipirkusios investicijos įrodymas“, – apdovanojimu džiaugėsi prof. J.Bernatonienė.
Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas