Naudinga

Lietuvoje daugėja sergančių gripu: kada reikia kreiptis į gydytoją

Lietuvoje daugėja sergančių gripu, dažniau skundžiamasi ir peršalimo ligomis. Didžiausias sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis fiksuotas Kaune ir Vilniuje, tačiau ligų skaičiaus augimas matyti ir kituose šalies miestuose, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys.

Šaltuoju sezonu aktualesnės tampa sveikatos draudimo paslaugos, jomis dažniau naudojamasi. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, prasidėjus gripo epidemijai, pagal sveikatos draudimą įsigyjamų antivirusinių vaistų parduodama trečdaliu daugiau, daugėja ir vizitų į gydymo įstaigas.

„Žmonių imlumas gripui yra didelis. Šis virusas plinta oro lašeliniu būdu, todėl pajutus pirmuosius simptomus – karščiavimas, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas, derėtų likti namuose. Tinkamai parinkti vaistai palengvina simptomus, apsaugo nuo galimų komplikacijų ir sutrumpina ligos trukmę, todėl, jei liga palaužė, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju“, – sako „Lietuvos draudimo“ Sveikatos draudimo portfelio valdytoja Polina Šmakova.

Vis dėlto žinoma, kad laukimo laikas valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose gali skirtis net 10 kartų. „Lietuvos draudimo“ atlikta apklausa parodė, kad, esant galimybėms, privačią medicinos kliniką rinktųsi du trečdaliai darbuotojų.

Privačiose gydymo įstaigose paprastai yra gerokai mažesnės eilės arba išvis nėra, todėl pacientai pagalbą gali gauti greičiau ir patogiau“, – minėtos apklausos duomenis analizuoja ekspertė.

Privačios gydymo įstaigos apklaustiesiems patrauklesnės ir dėl aukštesnės paslaugų kokybės (59 proc.), greitai atliekamų tyrimų ir galimybės operatyviai sužinoti jų rezultatus (54 proc.). 

„Sveikatos draudimas leidžia ne tik gydytis pasirinktose sveikatos priežiūros įstaigose, lankytis pas gydytojus specialistus, bet ir atlikti įvairius tyrimus, pirkti vaistus, naudotis kitomis sveikatos stiprinimo paslaugomis“, – aiškina P. Šmakova.

Tą supranta ir dirbantieji. „Lietuvos draudimo“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė dirbančių respondentų šalia atlyginimo labiausiai norėtų sveikatos draudimo.

Darbdaviams sveikatos draudimas leidžia sutrumpinti darbuotojo nedarbingumą, jei šis greitai gauna pagalbą, pasirūpinti, kad kolegos būtų sveikesni ir darbingesni. Savo ruožtu dirbantieji gali naudotis įvairiomis sveikatos paslaugomis – gauti ne tik gydymą, bet ir konsultacijas. Net 92 proc. apklaustųjų sveikatos draudimo paslaugomis galiausiai pasinaudoja“, – sako P. Šmakova.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užimanti 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra pelnęs Geriausio darbdavio 2018 apdovanojimą Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pukenė, UAB „Fabula ir partneriai”