Interjeras

Lauko šviestuvai: patarimai renkantis apšvietimą savo namo kiemui

Prasidėjus šiltiems orams greičiausiai didžiąją laiko dalį praleidžiate savo kieme, kur ilsitės, vakarieniaujate ar bendraujate su savo šeimos nariais ir draugias. Todėl labai svarbu pasirūpinti, kad viso šio jaukumo ir malonumo nesutrikdytų prastas apšvietimas. Juolab, kad tinkamai pasirinktų ir suderintų lauko šviestuvų pagalba galite dar labiau pagyvinti savo namo eksterjerą, suteikiant jam daugiau originalumo ir jaukumo.

Pasirūpinkite trimis apšvietimo tipais

Formuojant lauko apšvietimą labai svarbu užtikrinti, kad jį sudarytų trys pagrindiniai apšvietimo tipai – pagrindinis apšvietimas, tikslinis ir akcentinis apšvietimas.

Pagrindinį apšvietimą galite suformuoti pasirinkdami pakabinamus lauko šviestuvus, pastatomus lauko šviestuvus ir sieninius lauko šviestuvus. Tuo tarpu tikslinis apšvietimas gali būti formuojamas renkantis lauko toršerus, prožektorius ar stalinius lauko šviestuvus. Akcentiniam apšvietimui nesunku pasirinkti iš akcentinių ir kraipomų šviestuvų, įkraunamų ir saulės elementų šviestuvų ar kt.

DAUGIAU: plačiau apie lauko šviestuvus skaitykite https://e-sviestuvai.lt/306-lauko-sviestuvai.

Rinkdamiesi lauko šviestuvus planuokite į priekį

Įvertinkite kiemo erdvę ir žinokite jos tikslų plotą bei išplanavimą, tokiu būdu užtikrindami, kad nepasirinksite lauko šviestuvų, kurie yra pernelyg dideli. Taip pat svarbu, kad atsižvelgtumėte į šviestuvo dydį ir skleidžiamos šviesos kryptį. Tam labai praverčia lauko erdvės plano sudarymas. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau suprasti, kuriose kiemo vietose turėtų būti sumontuoti šviestuvai ir kokiomis kryptimis jie turėtų šviesti. Be to, turite rinktis lauko šviestuvus, kurie yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, atsparių neigiamiems aplinkos veiksniams.

Naudokite LED apšvietimą

LED apšvietimas – tai vienas geriausių būdų sutaupyti daugiau elektros energijos ir kartu tokiu būdu reikšmingai prisidėti prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Be to, LED lemputės pasižymi ypatingai ilgu tarnavimo laiku, todėl pasirinkus LED apšvietimą jums labai ilgai nereikės rūpintis lempučių keitimu.

Į lauką pažvelkite iš savo namų vidaus

Tai gali padėti jums nuspręsti, kokie turėtų būti pasirinkti lauko šviestuvai ir kaip juos būtų optimaliausia išdėstyti savo namo kieme. Įvertinkite, kaip žvelgiant iš jūsų namų vidaus atrodo terasa, sodas ir takeliai. Jei tinkamai apšviesite skirtingas kiemo erdves, teigiamą rezultatą pajusite ir būdami savo namuose. Tai reiškia, kad namo eksterjeras gali turėti įtakos ir namo interjerui bei bendrai namuose vyraujančiai atmosferai.

Pasitelkite subtilius apšvietimo sprendimus

Atminkite, kad jūsų svečiai tikrai nenori, kad jiems ramiai užkandžiaujant terasoje į juos kristų labai ryški šviesa. Laikas, praleistas gryname ore, turi būti ramus, atpalaiduojantis ir padedantis atsigauti, todėl pernelyg ryški šviesa gali visą tai sutrikdyti. Lauko erdvėse – ypač tose, kurios skirtos mėgavimuisi maistu – gali puikiai pasitarnauti subtilūs ir netiesioginę šviesą skleidžiantys šviestuvai, padedantys sukurti atpalaiduojančią atmosferą. Be to, pasirinkus tokius šviestuvus kartu jūs galite pasitelkti ir šviesos reguliatorius (dimerius), galinčius pagelbėti bet kuriuo metu pakoreguojant lauko šviestuvų skleidžiamos šviesos intensyvumą. Tokiu būdu galėsite šviesos ryškumą pritaikyti tiek maisto ruošimui, tiek ir valgymui ar jaukiems pašnekesiams.

Pagalvokite apie saugumą

Lauko šviestuvai ne tik sukuria jaukesnę atmosferą, tačiau taip pat suteikia ir daugiau saugumo jūsų namams. Būtinai pasirūpinkite, kad kiekvienos lauko durys būtų tinkamai apšviestos. Jei turite garažą, iš kiekvienos garažo durų pusės sumontuokite po sieninį lauko šviestuvą. Užtikrinkite, kad kiekviena namo dalis būtų optimaliai apšviesta – ypač priekinės ir galinės lauko durys, langai bei garažas. Tam galite naudoti jau minėtus sieninius lauko šviestuvus, lubinius lauko šviestuvus, prožektorius ir kt. Visa tai suteiks ne tik daugiau patogumo, tačiau ir kiekvienam namui būtino saugumo.