Naudinga

Kokios yra stogo renovacijos išlaidos?

Stogas apsaugo namo konstrukciją nuo nepalankių oro sąlygų. Todėl turėtumėte reguliariai atlikti visos stogo konstrukcijos ir dangos priežiūros darbus. Stogo renovacija atliekama daugiausia dėl dviejų priežasčių: senos konstrukcijos pažeidimo arba noro paprastą palėpę paversti tinkama mansarda. Viso projekto kaina tikrai nebus maža, todėl verta iš anksto pasidomėti, kokios išlaidos jūsų laukia.

Klausiate, kiek gali kainuoti stogo renovacija? Deja, tai gana didelė investicija. Pirmiausia dėl to, kad ilgaamžė ir kokybiška stogo danga kainuoja, be to, atliekant stogo renovaciją nuo a iki ž, jums prireiks ir tokių elementų kaip lietaus nuvedimo sistema. Bet šiuo straipsniu siekiame papasakoti, kokios išlaidos jūsų laukia apskritai, nesileisdami į konkrečių kainų aprašymus.

Kada reikalinga stogo renovacija?

Stogo remontas arba keitimas būtinas, jei pažeista stogo danga arba santvara. Stogo dangos įtrūkimai ar tarpai yra pagrindinė visos konstrukcijos nuotėkio priežastis. Tokiu atveju renovacija turėtų būti atlikta kuo greičiau. Jei stogo danga bus palikta neužbaigta arba įskilusi, kyla pavojus, kad lubos sušlaps ir bus pažeista visa stogo konstrukcija, o vėliau drėgmė gersis ir į namo grindis bei sienas, sukeldama nemenkų nuostolių.

Stogo santvaros pažeidimus dažniausiai sukelia vabzdžių ar įvairių medienai kenkiančių grybų daroma žala. Medinė santvara praranda savo ilgaamžiškumą ir jos elementai pradeda deformuotis. Kaip ir galima spėti – dėl tokios situacijos stogo konstrukcija gali įgriūti, o tai lemia skubios renovacijos būtinybę, kuri neleis jums sutaupyti, nes laikas tokiu atveju spaudžia.

Stogo renovacija ir dokumentacija

Ruošdamiesi stogo renovacijai, turime atsiminti, kad apie didžiąją dalį darbų reikia pranešti arba gauti statybos leidimą. Be tokių formalumų galime suremontuoti tik atskiras stogo dangos dalis. Visiškai pakeitus stogo dangą, mums reikės leidimo stogo renovacijai. Prašymą išduoti leidimą dažniausiai reikia pateikti vietos savivaldybei.

Savo ruožtu mums reikės leidimo keičiant stogo santvarą ir didinant pastato konstrukciją. Todėl pirmiausia sutvarkome leidimą pilnai renovuoti stogą. Verta atlikti visus reikiamus formalumus, nes renovacija be leidimo yra gana rizikinga. Leidimo neturėjimas gali būti baudžiamas įsakymu griauti arba pinigine bauda.

Senų stogo elementų išmontavimo išlaidos

Atliekant bendrą stogo renovaciją, reikia pašalinti senas, pažeistas konstrukcijas. Mažiausiai kainuoja paprastos čerpės arba metalinės stogo čerpės išmontavimas. Asbestinio stogo savininkai paklos nemenką sumą už seno stogo dangos išmontavimą. Kainos skaičiuojamos už kvadratinį metrą.

Įvairiuose šaltiniuose nurodytos kainos neapima eksporto ar utilizavimo išlaidų. Nors senų stogo čerpių, metalinių stogo čerpių ar stogo dangos pašalinimas neturėtų būti didelė problema, asbesto šalinimas gali būti sudėtingesnis dėl žinomo pavojaus aplinkinių sveikatai. Tiesa, tikrai rasime įmonių, siūlančių asbestinės stogo dangos išmontavimą, utilizavimą ir nuėmimą, tačiau tokios paslaugos kaina sieks daugiau nei įprastos stogo dangos. Be šių darbų, t. y.,seno stogo išmontavimo, stogo renovacija negali vykti.

Jei norite išmontavimo darbus perduoti į profesionalų rankas, verta palyginti bent kelis įmonių teikiamus pasiūlymus. 

Naujos stogo santvaros kaina

Didžiausią įtaką naujos stogo santvaros kainai turi atskirų elementų forma ir kokybė. Ekonomiškiausias sprendimas – įsigyti paprastą santvarą dvišlaičiui stogui. Atminkite, kad kuo įmantresnis stogo projektas, tuo didesnė bus visos konstrukcijos kaina. Renkantis santvarą, verta investuoti į slėgiu impregnuotą konstrukciją – ji bus daug patvaresnė nei neimpregnuotos.

Kalbant apie stogo dangą, klasikinė stogo danga pareikalaus mažiau išlaidų nei, pvz., įmantrios, išskirtinių dizainų dangos.