Sveikata

Kodėl verta rinktis tarpdančių šepetėlius?

Kad galėtume džiaugtis sveikais dantimis, juos būtina kruopščiai valyti kiekvieną dieną – tai žino kiekvienas. Tačiau ne kiekvienas žino, jog su įprastu dantų šepetėliu pašaliname vos 70 procentų burnoje ir tarp dantų esančių nešvarumų. Tad ką gi daryti? Šiandien tai ne bėda. Į pagalbą galima pasitelkti pagalbines dantų valymo priemones. Pagrindinės jų – tarpdančių šepetėliai ir siūlai. Tarpdančių šepetėliai šiomis dienomis, galima sakyti, dar yra naujovė, tačiau labai populiari ir paklausi naujovė. Tai džiugina, nes liudija, jog žmonės domisi higiena ir nori kruopščiai prižiūrėti savo dantis. 

Tarpdančių priežiūra – tiesiog privaloma

Tarpdančiuose slypi didžioji dalis kenksmingų bakterijų, todėl dantys dažniausiai pradeda gesti šioje vietoje. Labai dažnai čia ir prasideda periodantitas. Skamba ne labai viliojančiai, tiesa? Todėl tarpdančiais pasirūpinti yra išties būtina. Juos siūloma valyti kartą per dieną, geriausia vakare. Galima pasirinkti tarpdančių siūlus arba tarpdančių šepetėlius. Pastaruoju metu odontologai siūlo siūlus pakeisti šepetėliais. Kodėl?

Dantų paviršiai tarpdančiuose turi natūraliai susiformavusias nedideles įdubas ir jose kaupiasi bakterijos bei apnašos. Valant siūlu, jis tiesiog praslysta pro įdubas, vadinasi negalima pašalinti ten esančių apnašų. Labai svarbu pasirinkti tinkamą šepetėlio dydį. Su tinkamo dydžio šepetėliu įvedimo metu jaučiamas nedidelis tamprumas, negali skaudėti, jei netelpa, negalima grūsti šepetėlio per jėgą. Pernelyg mažas šepetėlis per daug lengvai įeis į tardantį ir šereliai neatliks tinkamai savo funkcijos – pilnai neišvalys tardančio. Geriausiai dėl to pasitarti su burnos higienistu. Žinodami kokio dydžio šepetėliai jums tinkami ateityje juos pirksite savarankiškai. 

Tarpdančių šepetėlį derėtų keisti kas trys mėnesiai. Jeigu pastebite, kad jie nusidėvi anksčiau, gali būti, jog valymo metu per stipriai spaudžiate juos. 

Danties šepetėlių privalumai

Odontologai pasakoja, jog jų klientai dažnai gana sunkiai priima naujoves ir yra linkę naudoti jau žinomas burnos higienos priemones. Todėl,  jeigu esate iš tų, kurie vis nesiryžta tardančių siūlų pakeisti tarpdančių šepetėliu, pateiksime keletą pastarųjų valymo priemonių privalumų:

  • Jie idealiai nuvalo susidariusias minkštas dantų apnašas.
  • Nedirgina ir nepažeidžia dantenų.
  • Visiškai netraumuoja danties paviršiaus.
  • Net ir itin sunkiai pasiekiami dantų paviršiai išvalomi lengvai.
  • Ideali priemonė nešiojantiems breketus.