Interjeras

Kodėl verta rinktis diena naktis roletus ir kuriuose kambariuose jie geriausiai pritaikomi?

Roletai diena naktis puikiai papildo bet kokio stiliaus namų interjerą ir leidžia efektyviai valdyti į kambarius patenkantį šviesos srautą. Taip pat suteikia privatumą tiek dienos metu, tiek ir naktį.

Jeigu savo namuose turite įprastus roletus ar tiesiog dienines užuolaidas, tikriausiai jau pastebėjote, kaip sunku pasiekti skirtingus šviesos ir privatumo valdymo lygius. Štai roletai diena naktis leidžia visą tai lengvai kontroliuoti, priklausomai nuo tuo metu esamų poreikių.

Be to šie roletai yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori ne tik patogiai kontroliuoti šviesą ir privatumą nuo smalsių praeivių akių, bet ir siekia suteikti namams daugiau šilumos. Roletai pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Unikali jų gamybos technologija sulaiko orą ir sukuria savitą barjerą tarp vidaus ir išorės. Šių roletų valdymas gali skirtis. Užsakydami prekę, galite rinktis skirtingus valdymo būdus: grandinėlės tipo arba automatinį.

Roletai diena naktis išskirtiniai savo išvaizda – audinys sudarytas iš tamsesnių (nepermatomų) ir šviesesnių (permatomų) juostų, einančių pakaitomis horizontaliu išdėstymu. Audinys yra dvigubas. Viena dalis pagaminta iš tinklelio ir į patalpą įleidžia dienos šviesą, o antroji medžiaga priešingai – riboja tą šviesos srautą. Taip yra optimaliai kontroliuojami patenkantys saulės spinduliai ir asmeninis privatumas.

Kodėl verta rinktis šiuos roletus?

  • suteikia taip reikalingą privatumą, bet visiškai neužblokuoja į patalpas patenkančio šviesos srauto. Jokie kiti roletai negali suteikti tokios dvejopos naudos;
  • skaidrus audinys suteikia apsaugą nuo UV spindulių ir filtruotą vaizdą. Tuo pačiu užtikrinama ir langų apsauga;
  • roletų audiniai valdomi atskirai, galima rinktis skirtingą jų poziciją, atsižvelgiant į tai, kaip ketinate naudoti roletus. Abu audiniai montuojami ant vieno laikiklio ir gali būti kompaktiškai įstatomi tiek lango rėmo išorėje, tiek ir viduje;
  • pasirinkę automatinį valdymą, užtikrinsite saugumą tuose namuose, kur yra smalsių vaikų ar augintinių;
  • suteikia idealų energetinį efektyvumą: žiemą sulaiko šilumą namų viduje, o vasarą – ją išleidžia;
  • labai platus audinių spalvų pasirinkimas, todėl galima puikiai priderinti prie bet kokio kambario interjero.

Roletų diena naktis pritaikymas skirtinguose kambariuose

Šie roletai gali būti naudojami praktiškai visuose kambariuose, pradedant svetaine, baigiant miegamojo patalpomis. Vienintelė vieta, kur jie nerekomenduojami, tai ant nuožulnių langų. Taip yra todėl, kad dėl pasikreipusio kampo, gali nepavykti sklandžiai valdyti skirtingus audinių sluoksnius. Nuožulniems langams verčiau rinktis vertikalias žaliuzes.

Roletai diena naktis geriausiai tarnauja svetainėse, vaikų kambariuose ir ypač miegamuosiuose kambariuose, būtent dėl optimaliai blokuojamos šviesos. Net ir silpna šviesa, sklindanti iš lauko, gali pabloginti miego kokybę, o su šiais roletais tokios problemos nepatirsite. Dienos metu į patalpas galėsite įsileisti daugiau šviesos ir taip patirti daugiau jaukumo namuose.

Dėl funkcionalumo šie roletai puikiai tinka ir:

  • pramogų erdvėse, pavyzdžiui, žaidimų kambariuose ar kino teatruose;
  • biuruose ir kitose komercinės paskirties patalpose, kur dienos šviesos akinimas trukdo efektyviai dirbti darbuotojams.

Kuriose patalpose nerekomenduojama naudoti roletų diena naktis?

Roletų diena naktis nerekomenduojama montuoti vonios kambariuose ir virtuvėse. Šiose namų erdvėse neretai gali kauptis drėgmė ar net pelėsis. Gaminant maistą išsiskiria garai. Net ir įsigijus geriausią garų surinkėją, negalima aklai manyti, kad virtuvėje visiškai nėra drėgmės. Tą pati galima pasakyti ir apie vonios patalpas.

Vis dėlto, jeigu šiuose kambariuose nesikaupia drėgmė ir yra užtikrinamas tinkamas vėdinimas, galima pagalvoti ir apie diena naktis roletus, bet specialistai vis tik rekomenduoja rinktis kito tipo žaliuzes ar roletus.