Poroms

Ko reikia laimingai santuokai išlaikyti?

Dauguma žmonių mano, kad norint turėti laimingą ir sėkmingą santuoką, svarbiausia yra surasti sau tinkamą partnerį. Būtent taip yra įtikinę romantiniai filmai, grožinė literatūra – svarbiausia rasti žmogų, kuris galėtų užpildyti kito žmogaus trūkumus. Tačiau realiame pasaulyje taip nėra, nes poros turi dėti dideles pastangas, kad santuoka būtų darni ir laiminga. Monotonija, rutina yra vienas pagrindinių aspektų, kurie kelia grėsmę, jog santuoka gali griūti, jei laiku bus nesiimta tam tikrų priemonių. Todėl, kad ir kiek daug yra apie tai parašyta patarimų, reikia žinoti ir prisiminti laimingos ir sėkmingos santuokos patarimus. Kuo daugiau žinosite galimų būdų, kaip stiprinti ryšį tarp su sutuoktiniu, tuo stipresni santykiai bus. 

Leiskite laiką dviese

Viena didžiausių sutuoktinių daromų klaidų, tai kad gimus vaikui, jie pradeda jausti didžiulę atsakomybę ir įtraukia vaiką į kiekvieną laisvalaikio veiklą. Visiškai suprantamas noras, kad jūs norite kokybiškai leisti laiką su savo vaikais, tačiau patys žinote, kad atostogaujant ar vakarieniaujant kavinėje, jūs tiesiog būnate nuolat užsiėmę stengdamiesi patenkinti vaikų poreikius. Artimas ryšys su sutuoktiniu yra toks pat svarbus kaip ir jūsų ryšys su vaikais. Jei norite romantiškai praleisti tris dienas penkių žvaigždučių viešbutyje be savo vaikų, taip ir padarykite. Pasamdykite auklę, paprašykite senelių, giminaičių, kad jie pasirūpintų vaikais. Jei norite ypatingo, intymaus laiko su savo partneriu, tai nereiškia, kad esate blogi tėvai. 

Kalbėkitės apie viską su sutuoktiniu

Gali būti, kad šis patarimas skamba nuobodžiai. Tačiau tikrai nėra abejonių, kad bendravimas yra raktas į laimingą ir darnią santuoką. Nesvarbu, kokie tinkami vienas kitam ir neišskiriami atrodote, tačiau jei abu nesugebate tinkamai kalbėtis ir išklausyti vienas kito, didelė tikimybė, kad santykis vieną dieną baigsis nelaimingai. Todėl norint, kad santuoka augtų, ryšys stiprėtų, turite žinoti, kad tinkamai bendraujate. Niekas negali skaityti jūsų minčių, net jei ir bandote tai parodyti tam tikrais veiksmais, emocijomis. Turite aiškiai partneriui iškomunikuoti situaciją, savo jausmus, mintis, ypač, jei kažkas jums kelia abejonių, skausmą. Netinkamas ir nepakankamas poros bendravimas dažnai sukelia apmaudą, nusivylimą, o tai neabejotinai kenkia bet kokiam santykiui su kitu žmogumi.

Gerbkite ir parodykite savo pagarbą sutuoktiniui

Šis laimingos santuokos patarimas yra savaime suprantamas, tačiau dauguma žmonių jį dažnai pamiršta ir nuvertina. Pagarbos rodymas yra pagrindinis laimingų ir darnių bet kokių santykių aspektas. Ją galima išreikšti priimant kito žmogaus jausmus ir poreikius, gerbiant tam tikras asmenines ribas, palaikant interesus, ieškant kompromisų tam tikrose situacijose, besidžiaugiant laimėjimais, pasiekimais ir kalbant su partneriu maloniai bei pagarbiai. Kuriant bendrą gyvenimą kartu, reikia stiprinti partnerio pasitikėjimą savimi, savivertę, o ne griauti visa tai kritika, nuvertinimu ar bandymu įrodyti, jog žinote ir suprantate kažką geriau nei jūsų sutuoktinis. Žinoma, tai tikrai nereiškia, kad negalite išsakyti neigiamų pastabų, nes tai  yra be galo svarbus aspektas santykiuose. Turite būti sąžiningas su partneriu.

Puoselėkite intymųjį gyvenimą

Jei norite, kad jūsų santuoka būtų visavertė, visada skirkite laiko fiziniam artumui ir ryšiui su sutuoktiniu stiprinti. Nepamirškite romantiškų pasimatymų mėgstamuose restoranuose. Laikykitės už rankų. Paprašykite, kad seneliai savaitgalį prižiūrėtų vaikus ir dviese išvykite į spa ar viešbutį. Išpildykite vienas kito seksualines fantazijas, išbandykite sekso žaislus, pavyzdžiui, seksualius apatinius ar dvigubą dildo –  https://www.cupid.lt/dildo/dvigubi.html. Intymumas yra svarbus santuokos aspektas, neapleiskite jo.