Naudinga

Kėdainiuose atidarytas druskų kambarys

Praėjusį savaitę VšĮ Kėdainių ligoninės patalpose, Psichikos sveikatos skyriaus II a. buvo atidarytas druskų kambarys. Simbolinę druskų kambario atidarymo juostelę perkirpo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas ir pati druskų kambario savininkė Rasa Brazauskienė.

Gydymas druskomis (haloterapija) – tai nemedikamentinis gydymas, padedantis šiuolaikiniam žmogui stiprinti organizmo atsparumą bei didinti vidines energijos atsargas. Nuo šiol atgauti jėgas tokiame kambaryje galės ir kėdainiečiai.

 „Šio objekto atidarymo proga perduodu Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus linkėjimus ir Kėdainių PSPC pediatrijos skyriaus vedėjos Jūratės Judickienės didžiulį džiaugsmą. Šiandien Kėdainiuose mes atidarome kambarį, kuris iš tiesų buvo labai reikalingas visiems Kėdainių rajono gyventojams. Kaip žinia, kvėpavimas druska ypač naudingas vaikams, kurie kenčia nuo alerginės slogos bei kitų alerginių susirgimų arba tiesiog dažnai serga. Anksčiau mūsų vaikučiams dėl šių procedūrų tekdavo važiuoti į Kauną, tačiau nuo šiandien mes turime galimybę ir Kėdainiuose lankytis druskų kambaryje ir sveikti be medikamentų“, – sakė mero pavaduotoja O. Urbonienė, kartu padėkojusi druskų kambario įkūrėjai R. Brazauskienei už ryžtą ir drąsą atidaryti tokį kambarį mūsų mieste.

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sakė norintis tik pasidžiaugti, jog ligoninės patalpose bus teikiamos gydymo paslaugos, o paslaugų rajono gyventojams niekada nebus per daug – kuo jos įvairesnės, kuo jų daugiau, tuo tik geriau. Valstybinės įstaigos nespėja tenkinti žmonių poreikių ir jų norų. Tad jis pasidžiaugė, kad iniciatyvos imasi privatūs žmonės. „Aš labai džiaugiuosi, kad atsiranda žmonių entuziastų, kurie teiks labai reikalingas paslaugas. Kadangi Kėdainių rajonas yra vienas iš tų, kuriame yra šiek tiek daugiau kvėpavimo ligomis sergančių gyventojų nei Lietuvos Respublikos vidurkis, tad druskų kambarys yra labai reikalingas“, – pabrėžė S. Skauminas.

Pasak šeimos gydytojos Vilmos Šnurevičiūtės, paprastai panašioms paslaugoms pacientai nukreipiami per reabilitologus. Deja, kol kas iš ligonių kasų šios paslaugos nebus apmokamos.

Druskų kambario vadovė Rasa Brazauskienė teigia, kad šis druskų kambarys Lietuvoje yra naujausias ir moderniausias Lietuvoje  ir šiuo metu tvarkomi leidimų dokumentai: siekiama, kad procedūras  žmonėms kompensuotų ligonių kasa.

Kambariui įrengti sunaudota apie 2000 kilogramų druskos. Kambaryje vienu metu gali gydytis 10 pacientų. Druskų kambaryje lubos, sienos ir grindys padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma nuolatinė drėgmė (45–55 proc.), temperatūra (18–23 laipsnių) ir druskų aerozolio koncentracija. Sienos, padengtos druska, sukuria puikų interjerą, nepraleidžia triukšmo. Halogeneratoriaus aparatas turi medicininį sertifikatą.

Haloterapija padeda gydyti lėtinės plaučių ligas, bronchinę astmą, taip pat tinkama alerginių susirgimų profilaktikai, sinusitui, faringitui, rinitui. Tinka odos susirgimams gydyti: žvynelinei, brendimo spuogams, egzemai, seborėjai, virusinių infekcijų ir peršalimo ligų, odos susirgimų, alerginių susirgimų profilaktikai, kvėpavimo takams valyti nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų. Haloterapija rekomenduojamos sergant vegetaciniais sutrikimais (blogas miegas, apetito stoka, nervingumas).

Valgomoji druska nuo seno yra vartojama kosmetikoje. Po procedūrų pagerėja bendra organizmo kraujotaka, atsinaujina epidermis, sumažėja odos pleiskanojimas. Todėl druskų terapiją galima naudoti profilaktiškai, norint apsaugoti veido odą nuo raukšlių, atitolinti jos senėjimą. Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiesiems.

Atsargiau šias procedūras reikėtų rinktis tiems, kurie serga hipertonine liga (aukštas kraujospūdis), širdies kraujagyslių, inkstų, onkologinėmis ligomis, atvira tuberkulioze ir vaikams iki 2 metų ( būtų gydytojo rekomendacija).

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Valentinas Jankauskas, Kėdainių rajono savivaldybė