Interjeras

Kas yra lazūros ir kur jos naudojamos?

Vis daugiau gyvenamųjų namų pasitelkia natūralią medieną, kuri namams suteikia daugiau jaukumo, natūralumo ir šilumos. Tačiau mediena taip pat yra ir labai specifinė medžiaga, kuri reikalauja atitinkamos priežiūros. Todėl jei statydami savo namą taip pat pasitelkėte medieną, jos apsaugai ir apdailai turėtumėte ieškoti lazūros – šiuolaikinės priemonės, kuri gali labai veiksmingai ir patikimai apsaugoti medieną.

Jei iš medžio pagamintos namo sienos nebus tinkamai apsaugotos nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, tuomet neilgai trukus mediena susidėvės ir taps labai prastos būklės. Įvairūs nešvarumai, lietus, vėjas, drėgmė, ultravioletiniai saulės spinduliai ir kiti veiksniai turi tiesioginės neigiamos įtakos medienai. Todėl tinkamai pasirinktos lazūros pagalba galima medieną apsaugoti, prailginant jos tarnavimo laiką ir ilgesniam laikui išsaugant puikią jos būklę.

Ieškant geriausiai tinkančios lazūros visuomet reikėtų pagalvoti ir apie savo pagrindinius lūkesčius, pvz., galbūt jūs norite, kad būtų matoma medienos faktūra, o gal siekiate, kad medienos paviršius būtų pilnai padengtas dažais? Atsakymai į tokius klausimus jums turėtų padėti lengviau nuspręsti, kokia lazūra būtų tinkamiausias pasirinkimas. Be to, nereikia pamiršti, kad skirtingos lazūros tarnauja skirtingą laikotarpį, todėl būtina atsižvelgti ir į tarnavimo aspektą. Tačiau šiandien rinkoje galima rasti ir tokių lazūrų, kurios tarnauja net 12 metų!

Rinkdamiesi lazūrą pastebėsite, kad skirtingos lazūros rūšys pasižymi skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, kai kurios lazūros turi savaiminio medienos paviršiaus valymosi savybių. Taip pat kai kuriose yra nuo ultravioletinių saulės spindulių medieną apsaugantys filtrai, kurie padeda padidinti medienos atsparumą UV spinduliams. Žinoma, lazūra turėtų būti pasirenkama ir atsižvelgiant į norimą padengti medieną – kai kuri lazūra yra geriausiai pritaikyta dekoratyvinei medienos apdailai ir yra tinkamas pasirinkimas medienai, kuri nėra obliuota.

Taigi, jei jūs norite, kad mediena tarnautų ilgą laiką, turite pasirūpinti ir ilgaamže bei profesionalia jos apsauga. Kadangi šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug skirtingų medienos apsaugai skirtų produktų, ieškant lazūros vertėtų kreiptis į specializuotas parduotuves, kuriose dirbantys specialistai padėtų jums lengviau pasirinkti ir atsakytų į visus iškylančius klausimus.