Grožis

Kaip teisingai trinkti plaukus

Kažin ar kada nors jums kilo klausimas, kaip teisingai trinkti plaukus? Juk plaukų trinkimas atrodo visiškai aiškus ir savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto, kaip rodo praktika, gana dažnai plaukai trenkami neteisingai. Todėl siūlome jūsų dėmesiui kelis naudingus ir praktiškus patarimus, kurie padės užtikrinti tinkamą plaukų priežiūrą ir padaryti ją veiksmingesnę.

Prieš plaukų trinkimą patariama naudoti plaukų aliejų

Prieš 2-3 valandas iki plaukų trinkimo, įmasažuokite į galvos odą plaukų aliejaus. Galima naudoti kokosų, alyvuogių, garstyčių ir kitų rūšių aliejų. Kai kurių šampūnų sudėtyje yra ingredientų, dėl kurių poveikio plaukai gali netekti jiems būtinų riebalų, todėl aliejaus naudojimas prieš plaukų trinkimą yra gera priemonė, padedanti apsaugoti plaukus nuo riebalų netekimo.

Iššukuokite plaukus

Prieš trenkant galvą, plaukus patariama kruopščiai iššukuoti, kad juose neliktų jokių susiformavusių plaukų mazgelių. Jei plaukai bus drėgni, tai padaryti bus labai sudėtinga. Be to, drėgni plaukai yra silpnesni ir mažiau atsparūs lūžinėjimui. Todėl plaukus rekomenduojama iššukuoti prieš trinkimą. Iššukavimas naudingas ir galvos odai, nes jo metu stimuliuojama odos kraujotaka, mažėja plaukų slinkimo rizika, odos poros apsaugomos nuo užsikimšimo, o plaukų galiukus – nuo skilinėjimo.

Perplaukite plaukus vandeniu

Prieš trenkant plaukus šampūnu, perplaukite plaukus šiltu vandeniu (karštas vanduo gali per daug išsausinti plaukus), kuris padės atverti odos poras. Šampūną nuo plaukų nuplauti taip pat rekomenduojama šiltu vandeniu, ir tada tepti ant plaukų kondicionierių.

Praskieskite šampūną

Prieš tenkant plaukus šampūnu, rekomenduojama jį praskiesti. Tokiu būdu sumažinama šampūno, kuriuo trenkami plaukai ir galvos oda, koncentracija. Tačiau jei jūsų naudojamas šampūnas yra švelnus ir savo sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų, jo skiesti vandeniu nebūtina.

Naudokite kondicionierių

Ištrinkus plaukus šampūnu ir juos išskalavus, labai rekomenduojama naudoti plaukų kondicionierių. Tačiau kondicionieriaus negalima tepti tiesiai ant galvos odos. Kad kondicionierius tolygiai pasiskirstytų ant visų plaukų, galima naudoti plaukų šepetį. Palaukus 1-2 minutes, plaukus išskalaukite. Išskalavimui naudokite vėsų vandenį. Jis padės užverti plaukų kutikulus ir išsaugoti drėgmę kiekvienoje plaukų sruogoje.