Laisvalaikis

KAIP SMAGIAI PRALEISTI SAVAITGALĮ?

Jei norite su linksma gausia kompanija savaitgalį smagiai leisti laiką po atviru dangumi, tačiau nenorite leisti pinigų palapinių pirkimui, jums kuo puikiausiai pasitarnaus lauko palapinių nuoma. Prieš renkantis nuomai palapinę būtina aptarti ne tik esamas jos savybes, bet ir naudojimo paskirtį bei sąlygas.

Į ką pirmiausiai atkreipti dėmesį renkantis palapinę nuomai?

Prieš renkantis palapinę, reikia įsitikinti, ar ji turi gana didelį prieangį, kuris apsaugo nuo lietaus jame sudėtus kelioninius daiktus. Be to, didesnis prieangis pasitarnauja, atskirdamas miego erdvę nuo kitos. Aišku, reikia patikrinti, ar palapinė tebėra kokybiška ir gerai išsilaikiusi, ar negresia jai peršlapimas lietaus atveju. Taip pat reikia pasidomėti, iš kokios medžiagos ji pagaminta. Pavyzdžiui, palapinės būna nailoninės ir poliesterinės. Nailoninės palapinės pasižymi lengvumu ir atsparumu įdrėskimams, o poliesterinės palapinės labiau apsaugo nuo vandens ir jų neveikia ultravioletiniai saulės spinduliai.

Kokių rūšių esama palapinių?

Nakvynei po atviru dangumi skirtos palapinės yra skirstomos į tris rūšis – ekspedicines, laisvalaikio arba žygio ir poilsinio stovyklavimo palapines. Ekspedicinės palapinės yra itin tvirtos, lengvai pastatomos ir labai patvarios, nepriekaištingai apsaugo nuo nepageidaujamų gamtos reiškinių, laisvalaikio arba žygio palapinės yra ilgaamžės ir lengvos bei lengvai pastatomos. Tuo tarpu poilsinio stovyklavimo palapinės yra skirtos ilgam įsikūrimui vienoje vietoje. Pagrindinėmis jų gerosiomis savybėmis yra laikomi jų erdvumas ir funkcionalumus bei komfortiškumas. Jose apsistoję vasarotojai gali jaustis tarsi gyvendami mini vasarnamyje.

Ką reikia žinoti apie šlaitines palapines?

Pagal išvaizdą palapinės būna skirstomos į šlaitines, sienines ir kupolines palapines. Populiariausios iš jų tarpo – tai šlaitinio stogo formos palapinės. Jos yra vertinamos už lengvą svorį ir kompaktiškumą. Tačiau šios rūšies palapinėms pastatyti tenka sugaišti daugiau laiko, nes joms būtini šoniniai įtempiai. Tiesa, nors šios palapinės idealiai atlaiko lietų, nes nuo jų greičiau nuteka vanduo, todėl nespėja prasismelkti į vidų, tačiau jos nėra patogios ilgesniam stovyklavimui dėl mažos naudingo tūrio vietos palapinės viduje.

Kokiomis savybėmis pasižymi sieninės ir kupolinės palapinės?

Sieninės palapinės turi stačias sienas ir nedidelio šlaito stogelius, jos puikiai tinka ilgam stovyklavimui, tačiau dėl jų rėmo sunkumo nėra pritaikytos nešti ant pečių, todėl joms reikalingas atskiras transportavimas. Šio tipo palapinės yra patogios tuo, kad jose galima vaikščioti nesusilenkus, netgi įsikurti lauko virtuvę ir pan. Patogumu garsėja ir kupolinės arba pusiau kupolinės palapinės, nes jos dėl savo rėmo savybių gali stovėti savarankiškai, be to, yra labai greitai pastatomos ir turi didelį naudingą vidinį tūrį. Jų rėmą įprastai sudaro du, arba trys sulankstomi lankai, todėl pastatyta palapinė visiškai nebijo vėjo ir lietaus. Šios rūšies palapinės labiausiai tinka ilgesniems savaitgalio žygiams prie ežero, upės ar kur nors kitur.