Naudinga

AR SUGEDUSĮ TELEFONĄ TAISYTI, AR PIRKTI NAUJĄ? 

Įdomumo dėlei pateikiame truputį statistikos. Pagal jos turimus duomenis, net trečdalis apklaustųjų sudužusį telefono ekraną keistų tik po kurio laiko, o dešimtadalis sudaužyto telefono iš viso nekeistų ir toliau juo naudotųsi, kol šis visai išeitų iš rikiuotės. Penktadalis kalbintųjų mano, jog tokio telefono iš viso neapsimoka taisyti, verčiau iš karto pirkti naują. O tiesa yra tokia – vienais atvejais geriau taisymas, o kitais – naujo telefono pirkimas, nes sudužus ekranui gamintojai nesuteikia garantinio remonto.

Kodėl yra pavojinga naudotis telefonu, kurio ekranas sudužęs arba įskilęs?

Nors sudužusio telefono ekrano taisymas brangiai gali kainuoti, geriau juo toliau nesinaudoti. Kaip tvirtina specialistai, sudužęs telefono ekranas yra pavojingas. Net atsiradus mažam įskilimui, paskui jis gali išsiplėsti per visą ekraną, kuris paskui gali trupėti atskirais gabaliukais. Todėl naudojantis telefonu galima susižeisti pirštus. Be to, pro sudužusį ekraną į telefono vidų lengvai prasismelkia dulkės ir vanduo, o tai baigiasi galutiniu telefono sugedimu. O kasdieninis nekokybiško vaizdo ekrane stebėjimas tiesiogiai gali pakenkti regėjimui. Tad geriau rinktis vieną iš dviejų išeičių – arba atiduoti telefoną remontuoti, arba pirkti naują.

Ar tiesa, kad sušlapusį telefoną galima išdžiovinti paprastomis buitinėmis priemonėmis?

Kad ir kaip mėgintumėte išdžiovinti sušlapusį telefoną, praktika rodo, jog to neįmanoma padaryti. Sušlapusio telefono veikimas priklauso nuo to, kiek laiko ir ar smarkiai jis buvo aplietas. Jei telefonas pradeda neveikti ir ima išsijunginėti, geriausia jį nedelsiant patikėti telefonų priežiūra užsiimantiems specialistams, jie ir nustatys, ar daug padaryta vidinių telefono pažeidimų, ir kokių priemonių imtis jiems pašalinti.

Ar apsimoka rizikuoti ir pačiam savo rankomis ryžtis remontuoti telefoną?

Jei pats imsitės mėginti savo išmanųjį telefoną susiremontuoti, labai rizikuosite, nes telefonų remontui yra būtina turėti išskirtinę laboratorinę aplinką, kurioje turi būti palaikomas reikiamas drėgmės kiekis. Tokia aplinka yra sukuriama tik telefonų remonto centruose, o, išardžius telefoną namuose, į jo vidų gali patekti dulkių ar drėgmės, kas dar labiau sugadintų jūsų įrenginį.

Kodėl neverta įskilusio ekrano mėginti „gydyti“ savomis priemonėmis?

Kad ir kaip norėtųsi telefono ekrano įbrėžimus pamėginti pašalinti namų sąlygomis, į pagalbą pasitelkus kepimo sodą, augalinį aliejų, dantų pastą ar automobilių priežiūros valiklius, specialistai to nepataria daryti. Mat tokios „liaudiškos“ priemonės gal ir duoda efektą, tačiau trumpalaikį. Gali nutikti ir dar blogiau – nukentėti visas telefono ekranas ir vidiniai jo komponentai. Tiesa, jei įbrėžimai neryškūs, vos matomi, galima pamėginti naudoti specialų silikoninį stiklą, kuris ne tik užmaskuos įbrėžimus, bet ir apsaugos patį telefono ekraną. O jeigu ekranas įskeltas arba jame yra keletas kad ir nedidelių įtrūkimų, tada pati geriausia išeitis – sugadintą ekraną pakeisti nauju, nes ir menkas ekrano įskilimas ilgainiui ima kenkti visam telefonui.