Naudinga

Kaip pasirinkti dviračių laikiklius?

Vis daugiau žmonių renkasi aktyvų poilsį ir važiuodami atostogauti vežasi ir dviračius visai šeimai. Tad daugeliui aktualu kaip saugiai juos pritvirtinti prie transporto priemonės ir nusigabenti į norimą vietą. Dažniausiai dviračiai yra tvirtinami ant stogo, kur specialių laikiklių pagalba stabiliai užfiksuojami, kad važiuojant automobiliu nenukristų.

 Yra skirtingų tipų dviračių laikikliai, tad didžiausia dilema, kokius pasirinkti ir ką reiktų atkreipti dėmesį. Pirmas dalykas, kuris yra labai svarbus – išsiaiškinti kokį kiekį norėsite vežti ant automobilio stogo. Maksimaliai galima vežti ne daugiau kaip penkis dviračius. Dviračių laikikliai, kurie yra tvirtinami ant stogo, tai specialių skersinių sistema, kuri universali. Tad ant jo galima tvirtinti ne vien dviračius, bet ir žiemos sporto inventorių – snieglentes ar slides, taip pat ir papildomą bagažinę. Taip pat galima rinktis dviračių tvirtinimo sistemas, kuriose užfiksuoti savo dvirates transporto priemones galite nuėmus priekinį ratą. Tačiau reikia turėti omenyje, kad kuo daugiau dviračių vežatės ant automobilio stogo, tuo didėja apkrova ir automobilio kuro sąnaudos gali padidėti apie 20 procentų. Šis transportavimo būdas yra pats saugiausias, nes kiekvienas dviračio laikiklis turi individualią spyną ir specialų užraktą, tad ilgapirščiams tikrai bus sudėtinga juos atrakinti ir pavogti jūsų dviračius, be to iškyla didelė grėsmė, jog jie būtų pastebėti ir greitai sulaikyti nusikaltimo vietoje.

Keliaudami su šeima prie jūros ar į gamtą, galėsite mėgautis smagiu važiavimu dviračiais, nes būsite nepriklausomi nei nuo nuomos punktų darbo laiko, nei nuo kitų žmonių planų. O ir su jau pažįstama transporto priemone, žymiai maloniau važinėti ir keliauti po apylinkes, mėgaujantis puikiais vaizdais ir pakilia atostogų nuotaika.