Naudinga

Nerijus Juška: tik dabar supratau, kiek daug reiškia šypsena

Apie burnos ertmės problemas baleto primarijus Nerijus Juška šiandien kalba su jam būdinga plačia šypsena, tačiau dar visai neseniai jam teko išgyventi ne vieną nemalonią patirtį. Dabar visos problemos jau praeityje, tad Nerijus atvirai dalijasi savo istorija apie implantacijos procedūrą.

– Nerijau, esate scenos žmogus. Ką Jums reiškia šypsena?
– Manau, šypsena yra svarbi kiekvienam žmogui, ne tik artistui. Kol viskas yra gerai, tol apie dantis, šypseną net nesusimąstome. O susidūrus su tokia situacija, kai negali kramtyti, šypsotis, supranti, kiek daug iš tiesų reiškia šypsena.

– Pasidalinkite nemaloniausia patirtimi, susijusia su dantimis.
– Prieš kelis metus Venesueloje, valgant abrikosą, man nuskilo priekinis dantis. Tai buvo tikras siaubas, kadangi manęs tuo metu laukė koncertai, spektakliai. Venesueloje buvome net du mėnesius ir visą tą laiką man teko prabūti be priekinio danties, Jūs įsivaizduojate? Vos grįžęs į Lietuvą nuskubėjau pas odontologus, kurie problemą netrukus išsprendė.

– Papasakokite, kokios odontologinės procedūros Jums yra atliekamos šiuo metu?
– Šiuo metu gydausi dantis medicinos centre „AND KLINIKA“. Vienas dantis jau yra sėkmingai atkurtas implanto pagalba. Taip pat, implantas dabar yra įsriegtas ir kitoje pusėje, laukia tik užbaigiamieji darbai.

– Kaip jautėtės, netekęs danties? Su kokiomis problemomis susidūrėte?
– Visų pirma, kenčia estetika. Nepaisant to, kad buvau praradęs vieną iš galinių dantų, mano šypsena yra gana plati, todėl matosi beveik visi dantys. Be to, susidūriau su didžiuliu diskomfortu valgydamas, nes galėjau kramtyti tik viena puse.

– Ar iškart žinojote, kokios pasekmės laukia, praradus dantį?
– Taip, esu girdėjęs, kad pradeda tirpti kaulas, krypsta kiti dantys ir gali atsirasti dar daug kitokių komplikacijų. Norėjau išvengti šių nemalonumų, todėl nedelsdamas apsilankiau pas gydytojus.

– Pagal kokius kriterijus pasirinkote kliniką ir gydytoją, kuriam patikėsite atlikti implantaciją?
– Medicinos centre „AND KLINIKA“ buvo rūpinamasi abiem mano žmonos nėštumais, todėl šią kliniką jau puikiai žinojau. Be to, esu girdėjęs daug gerų atsiliepimų iš žmonių, kurie ten gydėsi dantis. Galiu tik patvirtinti, kad čia dirba labai malonūs ir profesionalūs gydytojai, kuriais visiškai pasitikiu.

– Ar bijojote dantų implantacijos procedūros? Jei taip, kas labiausiai neramino?
– Mano artimųjų rate, keliems žmonėms kilo gana rimtos problemos, implantuojantis dantis. Nors procedūra jiems buvo atlikta kitur, turiu pripažinti, kad aplinkui matant tokias situacijas, buvo šiek tiek neramu ir man. Tačiau implantacija praėjo nepriekaištingai.

– Ar procedūra buvo neskausminga?
– Visiškai neskausminga. Esu patyręs, ką reiškia tarybinis dantų gydymas, kai vien išgirdus grąžto garsą norėdavosi bėgti kuo toliau. Tačiau šiandieninė odontologija nuo tarybinės skiriasi kaip diena ir naktis. Dabar būna taip, kad gydytojas pasako: „gali truputį skaudėti“, o aš net nejaučiu, kuris dantis yra tvarkomas.

– Papasakokite, kaip jautėtės po dantų implantacijos? Ar gijimo laikotarpis buvo sudėtingas?
– Gydytojas man išsamiai papasakojo apie gijimo laikotarpį, perspėjo, kad kelias dienas gali pasireikšti skausmas, tinimas. Tačiau nieko panašaus nebuvo. Šiokį tokį diskomfortą jaučiau tik vieną dieną.

– Ar implantacija pateisino Jūsų lūkesčius?
– Tikrai taip. Esu labai dėkingas „AND KLINIKA“ gydytojams: Dovilei Šilingaitei, Linui Senkui ir Ermanai Untulienei. Dabar, kai manęs kas nors paklausia, kurioje vietoje įsriegtas implantas, aš net negaliu pasakyti, nes jo nesijaučia, o protezuotas dantis niekuo nesiskiria nuo natūralių. Esu ramus, kad tai yra ilgaamžis sprendimas, todėl apie visas problemas galiu pamiršti. Drąsiai šypsausi, esu laimingas ir kiekvienam linkiu to paties.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB