Buitis

Kaip išvalyti kramtomąją gumą iš drabužių?

Neretai iš drabužių pašalinti kramtomąją gumą gali būti labai sudėtinga. Todėl norint jos veiksmingai atsikratyti, visų pirma ją reikia teisingai apdoroti. Kadangi ne visada aišku, kaip apskritai pradėti valyti šias įkyrias lipnias dėmes, parengėme jums išsamų vadovą, kuris padės įminti kramtomosios gumos šalinimo iš džinsų, marškinėlių ir suknelių paslaptį!

Užšaldykite kramtomąją gumą

Norėdami veiksmingai pašalinti kramtomąją gumą iš drabužių, turite pradėti nuo ledo. Užšaldžius kramtomąją gumą lengvai pašalinsite, todėl įkiškite drabužį į šaldiklį arba palaikykite ant jo ledo kubelį 30 sekundžių ar ilgiau.

Pašalinkite gumą

Kai guma sukietės, tiesiog švelniai nulupkite ją rankomis arba šaukštu.

Išankstinis drabužio apdorojimas

Jei nulupę kramtomąją gumą pastebėsite, kad ant drabužio liko žymė, kramtomąja guma suteptą drabužį reikės papildomai apdoroti (jei dėmė nebus matoma, galite iš karto pereiti prie skalbimo). Pripildykite kriauklę arba vonelę šilto vandens ir įpilkite pusę šaukštelio pasirinktų skalbimo miltelių. Tirpalą maišykite rankomis, kol skalbiklis visiškai ištirps.

Išmirkykite dėmėtą drabužį

Sudėkite kramtomosios gumos dėmėmis suteptą drabužį į vandenį su jame išmaišytu skalbikliu ir palikite jame mirkti valandą. Jei drabužiai vis plūduriuoja viršuje, uždėkite ant jų baltą rankšluostį, kad jie būtų visiškai panardinti į vandenį.

Paruošimas skalbimui

Iš drabužio švelniai pašalinkite vandens perteklių.

Skalbimo priemonės

Į skalbimo mašiną įpilkite skalbiklio (skalbimo miltelius arba skystą skalbiklį) vadovaudamiesi ant pakuotės pateiktais nurodymais.

Skalbimas

Įdėkite drabužį į skalbyklę kartu su kitais panašiais audiniais ir skalbkite įprastu skalbimo ciklu aukščiausioje temperatūroje, nurodytoje drabužio etiketėje.

Keletas papildomų priemonių

Jei minėtas metodas nepadės pašalinti kramtomosios gumos iš drabužių, galite išbandyti ir šiuos metodus:

Kaip pašalinti kramtomąją gumą iš drabužių lygintuvu?

1. Paimkite švarų kartoną ir padėkite jį ant lyginimo lentos.
2. Padėkite kramtomąja guma suteptą drabužį ant kartono guma į apačią.
3. Lygintuve nustatykite vidutinio karščio režimą ir išlyginkite pažeistą vietą.
4. Palaukite, kol kramtomoji guma suminkštės, ir atsargiai nulupkite drabužį nuo kartono.
5. Skalbkite drabužį kaip įprasta.

Kaip pašalinti kramtomąją gumą iš drabužių naudojant dantų pastą?

Užtepkite nedidelį kiekį dantų pastos ant kramtomąja guma suteptos drabužio dalies, tada paskirstykite ir trinkite, kol kramtomoji guma suirs. Dantų šepetėliu pašalinkite likusius gabalėlius, išskalaukite po šaltu vandeniu ir skalbkite karščiausioje vandens temperatūroje, kuri nurodyta drabužio audinio priežiūros etiketėje.

Kaip pašalinti kramtomąją gumą iš drabužių naudojant ledo kubelius?

1. Į du biologiškai suyrančius maišelius įdėkite kelis ledo kubelius ir padėkite juos po ir virš kramtomosios gumos suteptos audinio dalies.
2. Kai kramtomoji guma sukietės, šaukštu ją nukrapštykite.
3. Kramtomosios gumos likučius pašalinkite dantų šepetėliu.
4. Drabužį skalbkite naudodami įprastą ciklą.