Verslas

Kaip išsirinkti segtuvus dokumentams?

 Kadangi rinkoje šiuo metu yra tiek daug segtuvų pasirinkimo, išsirinkti pačius tinkamiausius savo dokumentams gali būti šiek tiek keblu. Segtuvai skiriasi dydžiais, formatais ar puslapių skaičiais. Pasirinkus patogiausius, jūsų dokumentų organizavimas bei tvarkos palaikymas biure ar namuose bus maksimaliai įgyvendintas. Nors dabar daug svarbių dokumentų galima saugoti tiesiog kompiuteriuose, rankiniai pavyzdžiai niekada neišeis iš mados.

Kiekvienas dokumentas gali reikalauti skirtingo įrišimo būdo. Todėl yra ir daug kitokių segtuvų, kurie skirti įvairių tipų dokumentams. Visi segtuvai turi savus privalumus bei trūkumus, todėl svarbiausia užtikrinti, kad  pasirinktas įrišimas kuo geriau atitiktų jūsų turimų failų tipą. Pavyzdžiui, jeigu dokumentas yra trumpesnis nei 7 puslapiai – pakaks spiralinio įrišimo. Spiralinis arba susegtas įrišimas geriausiai tinka 8 – 40 puslapių dokumentams.

Segtuvai ir dokumentų įrišimo būdai:

1.                                     Spiralinis įrišimas.  Tai labiausiai paplitęs būdas. Jis praktiškas, ekonomiškas ir daugiausiai naudojamas įrišant bloknotus ar sieninius kalendorius. Taip pat puikiai tinka įvairiems ataskaitų aplankams. Spiralės gali būti tiek metalinės, tiek plastikinės.

2.                                     Lapų įrišimas į viršelį. Praktiškas įrišimo būdas, geriausiai tinkamas neilgiems dokumentams, pavyzdžiui, meniu restoranuose. Tačiau tiks ir ilgesniems failams. Įrišti dokumentus galima tiek į minkštą, tiek į kietą viršelius.

3.                                     Susegimas sąsagėlėmis. Šis būdas tinka tik nedideliems dokumentams susegti, nes didelių sąsagėlės tiesiog neatlaikytų. Taip galima susegti pavienius lapus, kad jie nepasimestų.

4.                                     Lapų suklijavimas. Šis įrišimo būdas pats artimiausias profesionaliam – knygynuose esančių knygų įrišimui. Pagrindinis privalumas – atsparumas.

5.                                     Meninis įrišimas. Taisvarbių prisiminimų ar dovanai skirtų failų įrišimas. Kietam viršeliui galima rinktis prabangesnes medžiagas, pavyzdžiui, drobę arba natūralią odą bei jos pakaitalus.

6.                                      Įrišimas į segtuvus arba aplankus. Tai šiuolaikinio dizaino įrišimo būdas, panaudojant modernias įsegėles. Jos gali būti pasirenkamos įvairių spalvų. Tokie segtuvai tampa  talpesni, patogiau naudojami. Dokumentus lengva kopijuoti ar skenuoti, nes jų nereikia išimti iš segtuvo.

Jeigu savo biure ar namuose turi daug įvairių dokumentų, rekomenduojama rinktis skirtingus segtuvus ir taip kuo geriau išspręsti organizacinius tvarkos poreikius.