Naudinga

Ką daryti jeigu sutuoktinis prasiskolino jums to nežinant?

Niekaip nepavyks išvengti skyrybų su antrąja puse todėl ieškote būdų kaip apsieiti be didelių teisinių išlaidų? Skyrybų atvejais neretai išlenda ir papildomos problemos, dėl kurių kaltos neretai būna antrosios pusės. Pastebima, kad skyrybų atvejais padaugėja ne tik turto, bet ir skolų dalybų procedūrų. Jeigu į tokią papuolėte ir jūs, tuomet atidžiai vertinkite visas aplinkybes, nes ne visada skolos dalinamos pusiau.

Jeigu vyras paėmė paskolą neteisėtai – ji negali būti dalinama pusiau

Iš pradžių reikia suvokti vieną esminį faktą – greitos paskolos bei kiti finansiniai įsipareigojimai, kurie vykdomi iš šeimos biudžeto, galimi tik tokiu atveju kai yra abiejų sutuoktinių sutikimas. Tad, visos jūsų paskolos bei kiti lizingu pirkti daiktai ar paslaugos dalinami pusiau tik tokiu atveju, jeigu viskas buvo pirkta sąžiningai ir laikantis teisės aktų.

Jeigu jūsų vyras jums nežinant paėmė kažkokius vartojimo kreditus, tuomet tai nereiškia, kad po skyrybų jūs turėsite mokėti dalį jo skolų. Matote, viskas priklauso nuo to, kaip teisme bus įrodytas kredito paėmimo faktas.

Įstatymai skolinimo atveju yra griežti. Dėl to jūsų vyras turėjo gauti jūsų leidimą. Trumpai tariant, kai jūsų vyras ėmė paskolą, jis turėjo gauti jūsų sutikimą. Jūsų duomenys taip pat turėjo būti analizuojami. Jeigu jūs visiškai nieko apie tai nežinojote, vadinasi jūsų vyras užsiėmė kreditiniu sukčiavimu.

Tai įrodyti yra labai lengva. Jums reikia kreiptis į paskolą išdavusią bendrovę ir reikalauti informacijos apie tai kokius duomenis ji apie jus turi. Trumpai tariant, reikalavimas galimas remiantis asmens duomenų apsaugos įstatymais. Jeigu kreditorius teigia, kad jis jokių duomenų apie jus neturi, vadinasi paskola buvo išduota neteisėtai.

Kai kreditas imamas žmogaus, kuris yra santuokoje, duomenis saugomi ir apie antra pusę, o tai reiškia, kad turėjo būti išsaugoti duomenys apie jūsų duotą sutikimą ne tik dėl paskolos ėmimo, bet ir dėl sutikimo tikrinti jūsų duomenis. Tad, šiuo atveju, kreditorius paskolą išdavė neteisėtai ir jam tai pranešus, galite nesunkiai atsikratyti skolos, nes priešingu atveju, kreipdamasi į Lietuvos banką, kreditoriui užtrauksite ne tik didžiulę baudą, kuri viršys paskolos sumą, bet taip pat nusikratysite šio nepagrįsto įsipareigojimo ir tuo pačiu galbūt priverstine kreditorių netekti licencijos.

Ką daryti jeigu sutuoktinis pasinaudojo jūsų duomenimis?

Ne paslaptis, kad kai kurie vyrai naudojasi antrųjų pusių naivumu ir tiesiog pasinaudoja duomenimis imant įvairias paskolas. Vėlgi, būtina suprasti, kad esant santuokoje bus reikalingas jūsų leidimas. Jeigu jūsų vyras panaudojo jūsų duomenis tam, kad būtų suklastojamas jūsų sutikimas, vadinasi vėlgi – jis užsiėmė kreditiniu sukčiavimu. Už tai jam gresia netgi kalėjimo bausmė.

Jeigu skyrybų atveju sužinote, kad be jūsų sutikimo buvo paimta paskola, tuomet galite nesunkiai įrodyti, kad tas sutikimas buvo fiktyvus. Jums vėlgi – reikia reikalauti duomenų iš kreditoriaus. Kreditorius turės pateikti netgi skambučio jums garso įrašą. Taip, supratote teisingai – norint, kad sutikimas būtų patvirtintas, kreditorius turi netgi išgirsti jūsų balsą. Jeigu jokio skambučio niekada nesulaukėte, vadinasi kreditorius elgėsi neapdairiai.

Nemažai informacijos apie skolinimąsi santuokoje ir pasekmes galite rasti svetainėje www.paskolosisiskolinusiems.lt