Naudinga

Ką daryti, jei šuo atsisako ėsti sausą maistą?

Augintinio šėrimas sausu maistu yra vienas populiariausių ir paprasčiausių. Šeimininkams tereikia apskaičiuoti reikalingą pašaro dienos normą ir pašerti savo augintinį. Vis dėlto, gana dažnai tenka susidurti su viena ir ta pačia problema: augintinis atsisako ėsti sausą pašarą. Taigi, ką vertėtų tokiu atveju daryti?

Nepalikite maisto stovėti

Kai duodate šuniui ėsti, stebėkite, ar jis tą daro pakankamai noriai. Jei jis suėda tik pusę patiekto pašaro, ar apskritai atsisako ėsti, patraukite dubenėlį, ir jį duokite šuniui tik kito šėrimo metu. Jei maistas augintiniui visada yra pasiekiamas, jis jam nebeatrodo toks vertingas, taigi, šuo gali laukti, kol pasiūlysite ką nors skaniau.

Pamirškite kąsnelius nuo stalo

Jei jūsų šuo bent kartais gauna kąsnelių nuo stalo, natūralu, kad jis atsisakys savo įprasto pašaro. Vertėtų nepamiršti, kad keptas, rūkytas ir sūdytas maistas augintiniui tikrai ne į naudą, todėl  visiems šeimos nariams vertėtų atsisakyti įpročio duoti šuniui žmonėms skirto maisto.

Ar sausą maistą karts nuo karto reikia pakeisti nauju?

To daryti tikrai nereikia, jei šuniui maistas puikiai tinka. Apie tai gali išduoti optimali išmatų konsistencija, blizgus kailis ir puiki augintinio savijauta. Svarbiausia – parinkti tokį pašarą, kuris tiktų būtent jūsų augintiniui. Pavyzdžiui, puikiu pasirinkimu gali būti šunų maistas Dr. Clauder’s: galite rinktis iš plataus šio gamintojo pašaro asortimento, taigi, tikrai rasite tokį maistą, kuris jūsų augintiniui tiks ir patiks.