Laisvalaikis

Jei kelionės jūsų gyvenime tapo retenybe

Per pastaruosius kelerius metus neradote laiko nei vienai kelionei? Atostogos jūsų gyvenime jau kurį laiką yra tikrų tikriausia retenybė? Pagalvojus apie kelionę į užsienio šalį imate labai jaudintis, nes nenumanote, kokių priemonių turėtumėte imtis, kad užtikrintumėte savo sklandžias atostogas?

Tačiau, kad ir kaip retai jūs leistumėte sau paatostogauti, tai tikrai nereiškia, jog kelionės šiomis dienomis yra labai sudėtingos ir neišvengiamai brangios. Šiandien be jokių didesnių nesklandumų lengvai ir reguliariai keliauti gali tiek patyrę keliautojai, tiek ir apie keliones nieko nenumanantys žmonės. Dabar turime labai puikias galimybes ir labai didelę pasirinkimo laisvę. Tokiais atvejais mums gelbsti tiek pigūs lėktuvų bilietai, kuriuos galima įsigyti internetu, tiek ir turizmo tematikos portalai, virtualūs žemėlapiai ir gidai, viešbučių rezervavimo sistemos ir daugybė kitų efektyvių keliautojams skirtų priemonių.

  • Pradėkite nuo artimesnės užsienio šalies. Jei vis dėlto baiminatės keliauti ir nesijaučiate drąsiai, tuomet po daugelio metų planuojamai pirmajai savo kelionei jūs galite pasirinkti artimesnę užsienio šalį. Juolab, kad norint smagiai paatostogauti jums tikrai nebūtina vykti į labai tolimus ir egzotiškus pasaulio kampelius. Neretai tikrų ir nepamirštamų nuotykių galima patirti ir kaimyninėse šalyse.
  • Su savimi visuomet turėkite veikiantį telefoną. Jei keliaujate po užsienio šalį, būtinai su savimi turėkite iš sklandžiai veikiantį telefoną. Optimaliausia, jei jis būtų išmanusis. Tokiu atveju savo rankose turėtumėte prietaisą, kuris funkcionalumu nenusileidžia nešiojamajam kompiuteriui. Tai reiškia, kad išmaniojo telefono pagalba savo kelionę galite paversti daug sklandesne.
  • Būtinai pasirūpinkite tinkamu bagažu. Žmonės, kurie į keliones leidžiasi labai retai, įprastai su savimi nori pasiimti kuo daugiau daiktų. Tokiu atveju jie jaučiasi saugiau. Tačiau didelis ir sunkus kelioninis bagažas labai apsunkina – ypač, jei yra kalbama apie pažintinę kelionę. Todėl pasidomėkite, kokius daiktus su savimi pasiimti pataria patyrę keliautojai. Galite būti tikri, kad tai palengvins jūsų atostogas ir pavers jas daug komfortiškesnėmis.
  • Pasiimkite būtiniausius elektronikos prietaisus. Nemanykite, kad pati geriausia kelionė yra būtent ta, kurioje nėra jokių elektronikos prietaisų. Net jei nuo jų jūs jau labai seniai pavargote, tai tikrai nereiškia, kad savo atostogų metu juos turėtumėte palikti namuose. Su savimi vertėtų pasiimti ne tik jau minėtą mobilųjį telefoną, tačiau taip pat ir USB pakrovėją, ausines bei kitą elektroniką, kurią naudojate savo kasdienybėje. Tai užtikrintų, kad prireikus kelionėje visuomet turėsite efektyviai gelbstinčias priemones.
  • Nepamirškite „Google žemėlapio“. Šiandien keliaudami galite naudotis labai efektyviais ir „išmaniais“ sprendimais. Jums tikrai nėra būtina su savimi turėti popierinį vietos žemėlapį (žinoma, neprošal turėti ir pastarąjį). Savo išmaniojo telefono pagalba prireikus jūs galite pasinaudoti „Google žemėlapiu“ (jis veikia ir be interneto ryšio).
  • Būkite budrūs… Nepaisant to į kurią užsienio šalį jūs nuspręstumėte vykti savo atostogų metu, visuomet turėtumėte būti budrūs. Tai ypač aktualu užsienio šalių sostinėse ir masinėse žmonių susibūrimo vietose. Kišenvagiai niekuomet nesnaudžia ir naudojasi nepatyrusių turistų patiklumu bei išsiblaškymu. Jei nenorite, kad jūsų atostogos apkarstų, pačius svarbiausius ir brangiausius daiktus (pvz., pinigus, dokumentus, raktus ir kt.) laikykite arčiau savęs saugioje ir jums gerai matomoje vietoje.
  • …ir taip pat – atsipalaiduokite. Na ir žinoma, kokios atostogos, jei jūs neleisite sau atsipalaiduoti. Mėgaukitės kiekviena savo kelionės akimirka ir stenkitės patirti kuo daugiau smagių bei nepamirštamų nuotykių, kurie padėtų jums bent trumpam atitrūkti nuo jau seniai pabodusios kasdienybės.