Naudinga

JAV populiariausia Šv. Valentino dovana – saldainiai, o Lietuvoje?

Šv. Valentino dieną visame pasaulyje įsimylėjusius žmones vienija vienas noras – parodyti dėmesį savo išrinktajam. Statistika rodo, kad JAV dažniausiai palankumo siekiama dovanojant saldainius, Jungtinėje Karalystėje – siunčiant atvirutes, o Lietuvoje įsimylėjėliai nevengia antrajai pusei įteikti gerokai brangesnes dovanas.

Pasaulinės statistikos portalo statista.com duomenimis, populiariausia dovana antrajai pusei Šv. Valentino dienos proga Jungtinėje Karalystėje – atvirutė. Jas savo jausmams parodyti renkasi 40 proc. JK gyventojų. Taip pat populiarios dovanos – gėlės bei saldainiai.

44 proc. JAV gyventojų kaip meilės įrodymą įteikia saldainių dėžutę (44 proc.), antroje vietoje pagal populiarumą – atvirutės (33 proc.), trečioje – gėlės (32 proc.) ir visai nedaug atsiliekanti nuo lyderių dovana – romantiška vakarienė (29 proc.).

„Stebint pirkėjų įpročius galima teigti, kad Lietuvoje pirmoje vietoje vis tik būtų gėlės. Tačiau jos dažniausiai perkamos tik kaip priedas prie dovanos, o ne pagrindinis akcentas“, – sako prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Analizuojant pirkėjų srautus „Megoje“, galima pastebėti, kad vienos populiariausių Šv. Valentino dovanų, kurias perka vyrai – apatinis trikotažas ir kosmetika. Moterys vyrams dažnai dovanoja kvepalus, įvairias kosmetikos priemones, skutimosi bei barzdos priežiūros reikmenis ar malonias su Valentino diena susijusias smulkmenas.

„Taip pat pastebime, kad vasario viduryje pastebimai šokteli „Mega“ dovanų kortelių pardavimai. Tad galima daryti prielaidą, kad didelė dalis įsimylėjusių žmonių vis tik leidžia savo antrosioms pusėms patiems spręsti, ko jiems labiausiai reikia“, – pasakoja I. Goštautaitė-Gedutė.

Dar viena populiarėjanti tendencija – dovanoti ne konkretų daiktą, bet malonius pojūčius, kaip ir preliudiją maloniam Valentino dienos vakarui. Tai įvairios SPA procedūros, masažai, sveikatingumo seansai.

Sekant naujausiomis tendencijomis, prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“ įsimylėjusius žmones kviečia apsilankyti ne tik Šv. Valentino dieną, bet visą vasarį ir laimėti romantiškas akimirkas „Harmony Park“ – gamtos apsuptyje, tarp šimtamečių ąžuolų įsikūrusiame 5* viešbutyje ir SPA centre.

Kiekvienas apsipirkęs „Mega“ už 20 ir daugiau eurų gali dalyvauti žaidime „1000 laimės akimirkų“, kuriame bus padovanota 500 dovanų kuponų, skirtų dviem žmonėms apsilankyti „Harmony Park“ SPA centre ar praleisti romantišką naktį viešbutyje.

Taip pat iki vasario pabaigos PLC „Mega“ įsikūrė „Harmony Park“ mini SPA zona, kurioje lankytojai gali nemokamai pasimėgauti įvairiais masažais, kristalizuotu vandeniu bei atpalaiduojančiomis SPA procedūromis. Vasario 15-17 d. „Sesderma“ grožio ir poilsio erdvėje bus nemokamai tiriamas lankytojų odos tipas ir teikiamos rekomendacijos, kokias priemones geriausia jai naudoti, atliekamos „Express“ procedūros žemo dažnio elektros srovės aparatu „V-roll“.

Daugiau informacijos apie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akciją „1000 laimės akimirkų“ rasite www.mega.lt.

Pranešimą paskelbė: Aidas Žiliukas, UAB „Publicum”