Naudinga,  Žiemos šventės

Įdomesnėms dovanoms biudžeto rėmuose dar yra laiko: Simonos Lipnės patarimai

Skaičiuojant dienas iki Kalėdų, tikru galvos skausmu tampa paskutinės dovanos, o ypač – stengiantis neišleisti per daug pinigų. Tie, kas šiais metais ketina jų išleisti mažiau nei pernai, daugiausiai tai daro dovanų išlaidų sąskaita – rodo „Credit24“ tyrimas. Todėl, kam idėjų trūksta, kūrybiškais patarimais „biudžeto rėmuose” dalijasi žymiausia šalies trynukų mama Simona Lipnė.

Reprezentatyvaus tyrimo duomenimis, daugiausiai (29 proc.) 18-25 metų Lietuvos jaunuolių Kalėdinio laikotarpio išlaidoms praėjusiais metais skyrė 100–200 eurų. Pusė apklaustųjų šiais metais Kalėdoms yra numatę skirti tiek pat pinigų, kiek ir praėjusiais metais. 23 proc. jaunuolių, daugiau moterų nei vyrų, tikisi išleisti mažiau, daugiausiai dėl sumažėjusių išlaidų dovanoms. O vos 12 proc. mano, kad šiais metais išleis daugiau pinigų nei pernai.

„Taip pat domėjomės, ar žmonės svarstytų Kalėdinėms išlaidoms imti vartojimo paskolą. Džiaugiamės, jog net 86 proc. apklaustųjų sako, kad dėl šios priežasties jos nėra ėmę ir nesvarstytų. Tai reiškia, kad nors ir daugeliui tenka pasukti galvą, kaip susitvarkyti su finansais šventiniu laikotarpiu, jaunuoliai visgi skolinasi atsakingiau ir reikšmingesniems dalykams, o Kalėdinėms išlaidoms susitaupo arba randa pigių sprendimo būdų“, –sako Donata Stoškuvienė, „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė.

Keletas kūrybiškų Simonos Lipnės Kalėdinių dovanų idėjų, kurios neištuštins jūsų kišenės

  • Daili pakuotė gali būti svarbiau už pačią dovaną

Kalėdos vadinamos jaukumo metu, todėl ne visada brangios dovanos yra vienintelės, kurios džiugina. Visada miela gauti apgalvotą, personalizuotą, gražiai įpakuotą dovaną.

„Asmeniškos detalės gali prasidėti jau nuo įpakavimo. Puikus akcentas gali būti medinės eglutės, snaigutės, pirktos Kalėdiniame turgelyje ar pagamintos pačių, su vardais, kam dovanosite dovanas. Taip pat, pasirinkę net paprasčiausią, ekologišką, nespalvotą pakavimo popierių, apriškite jį derančia virvele, o už jos užkiškite levandos ar eglės šakelę. Tokie atributai pavers jūsų dovaną išskirtine ir miela”, –  pataria S. Lipnė.

  • Maistas, maistas ir dar kartą maistas

Dovanodami valgomas dovanas greičiausiai neprašausite. Ar bent jau žinosite, kad jos, greičiausiai, bus panaudota pagal paskirtį. Nuo imbierinių sausainių iki savo gamybos uogienių, asortimentas gali būti platus, tik reikia šiek tiek pagalvoti apie dovanos gavėją ir savo sugebėjimus.

„Į Kalėdinių dovanų madų aukštumas vis dažniau veržiasi virtuvės gamybos dovanos. Pastebiu, kad puiki dovana gali būti namų gamybos uogienė ar marmeladas, o kartais netgi ir raugintos daržovės – spalvų įvairovė tikrai gerai nuteikia, o šiais laikais jau ne kiekvienas gali pasidžiaugti ,,kaimiškais” produktais, todėl jie yra vis labiau vertinami. Tokios dovanos nustebins vertinančius ekologišką, naminį maistą ir jo madų žinovus”, –  sako žinoma mama.

  • Prieskoniai, žolelės, aliejai

Jeigu jūsų kolegos ar draugai yra tikri virtuvės ekspertai, taip pat galite padovanoti ir „pagerintus” įprastinius maisto pagardus.

Nupirkite gero aliejaus stiklinėje taroje, įmerkite rozmarino šakelę, įmeskite keletą aštraus pipiro skiltelių ar įberkite džiovinto baziliko. Taip aliejus bus praturtintas naujais skoniais ir atrodys lyg virtuvės puošmena.

„Kiek pažengusiems šefams patariu dovanoti savo gamybos druską maistui gardinti. Ją galima pasidaryti visai paprastai: įsigykite jūros druskos, prieskoninių žolelių, visus ingredientus su trintuve sumaišykite. Suberkite į gražius indelius ir padarykite personalizuotas etiketes, parašykite, kokius patiekalus jais gardinti tinka labiausiai. Mano mėgstamiausi ir visada virtuvėje po ranka stovintys mišiniai yra su rozmarinu ar su apelsino žievelėmis”, –patarimais dalijasi S. Lipnė.

  • Rankų darbo namų SPA rinkinys

Ar žinote, kad daugumos organiškų kūno ir veido šveitiklių viena pagrindinių sudedamųjų dalių yra druska arba cukrus? Todėl jūs visai paprastai galite sukurti savo asmeninę kūno priežiūros liniją ir ją padovanoti savo kolegėms ar draugėms.

Pirmiausia pasiruoškite indelius, kuriuose norėsite talpinti kūno ar veido šveitiklius. Sumaišykite druską ar cukrų su šiek tiek mėgstamo aliejaus odai sudrėkinti (puikiai tinka alyvuogių, simondsijų ar kokosų aliejus) ir maistiniais dažais, kurie jūsų šveitikliams suteiks išskirtinių spalvų. Jeigu norite gaminti šveitiklį kūnui –pasirinkite druską, jei veido –švelnesnių grūdelių cukrų. Stikliniuose indeliuose sluoksniuokite įvairių spalvų šveitiklį, o proceso metu įlašinkite kelis lašus kvapnaus eterinio aliejaus.

„Į namų SPA rinkinio gaminimą galima įtraukti ir vaikus, tada namuose užkuriamos tikros dirbtuvės. O galiausiai ir patys mažieji laukia nesulaukia, kada galės išsimaudyti ir į vonią priberti spalvotos druskos“, –  džiaugiasi žymi mama.

Daugiau informacijos:

Agnė Kerėžaitė-Kokštė

Projektų asistentė

+370 60578446

agne.kerezaite@headline.lt

Pranešimą paskelbė: RUGILĖ CIBULSKAITĖ, UAB Headline agency
Įdomesnėms dovanoms biudžeto rėmuose dar yra laiko: Simonos Lipnės patarimai

Įdomesnėms dovanoms biudžeto rėmuose dar yra laiko: Simonos Lipnės patarimai

Įdomesnėms dovanoms biudžeto rėmuose dar yra laiko: Simonos Lipnės patarimai

Įdomesnėms dovanoms biudžeto rėmuose dar yra laiko: Simonos Lipnės patarimai