Naudinga

Ekskliuzyvinė medikų ir pacientų paroda atkeliavo į Lietuvos pajūrį

Jau daugiau nei metus po visą Lietuvą keliaujanti unikali fotodrobių ekspozicija „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“ pasiekė Lietuvos pajūrio kraštą. Pasak organizatorių – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo – paroda unikali tuo, kad joje galima pamatyti, kaip prieš 100 metų atrodė pacientų bei gydytojų bendravimas.

Gyventojai šią parodą šiuo metu kviečiami apžiūrėti Skuode, Respublikinės Klaipėdos ligoninės filiale. Vėliau nuotraukos bus eksponuojamos – Klaipėdos sveikatos priežiūros centre, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Atsigręžti į įstoriją ir pavartyti Lietuvos medicinos gyvenimo nuotraukų albumą jau spėjo didžioji dalis Lietuvos medikų bei pacientų: ne tik sostinės gydymo įstaigose, bet ir Kauno, Šiaulių, Alytaus, Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Šalčininkų, Ukmergės, Švenčionių, Marijampolės, Garliavos sveikatos priežiūros įstaigose.

„Tad Klaipėdos krašto medikus, pacientus ir jais besirūpinančiuosius kviečiame rasti laiko šiems unikaliems kadrams apžiūrėti. Tai puiki galimybė pamatyti ankstesnių laikų medikus, jų darbo kasdienybę. Bus nepaprastai įdomu palyginti, kaip neatpažįstamai pasikeitė sveikatos priežiūros sistema. Garantuojame, kad paroda nepaliks abejingų“, – sakė VLK Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Rimantas Zagrebajevas.

Parodos nuotraukose – atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. VLK ir LCVA darbuotojų pastangomis surengtoje parodoje galima rasti nuotraukų, iliustruojančių minėtu laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir atskleidžiančius to laikmečio medikų santykius su pacientais. Siekiama parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jautėsi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Po įvairias gydymo įstaigas keliaujančioje ekspozicijoje 15 fotodrobių, kuriose pavaizduoti Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos ligoninių ir kitų gydymo įstaigų medikai, medicinos seserys bei pacientai. Ekspozicija apima dalį nuotraukų iš virtualios archyvinių nuotraukų parodos „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“. Virtualią parodą galite pamatyti čia: https://goo.gl/KX7akz.

Ligonių kasos kviečia:

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. ​

 

Pranešimą paskelbė: Vita Lyskoitienė, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos