Koronavirusas,  Naudinga

Diana Nausėdienė: likime namuose dėl savęs ir tų, kurie aukojasi

Šiandien norėčiau pasakyti visus gražiausius dėkingumo ir pagarbos žodžius mūsų medikams, pasieniečiams, policijos pareigūnams ir visiems viešojo sektoriaus smaigalyje esantiems darbuotojams, atremiantiems pandeminį smūgį. Jūs esate skydas, priimantis rizikas už mus visus: už naujagimį, ankstuką, mažylę sesę, brolį, mamą, senelį, mylimąjį ir draugą. 

Daugelis iš Jūsų dirbate rizikingomis sąlygomis, palikę savo vaikus, savo artimiausius ir mylimiausius žmones. Dirbdami ekstremaliomis aplinkybėmis, turite išspręsti daugybę problemų. Sąžiningai ir pasiaukojančiai dirbantys žmonės visada buvo ir yra valstybingumo pagrindas. Ačiū, kad esate ir aktyviai veikiate. Būtent Jūsų dėka didžioji visuomenės dalis gali likti namuose – saugiausioje aplinkoje. Nuoširdžiai dėkoju socialiai atsakingam verslui, padedančiam valstybei susidoroti su neeiliniais iššūkiais. 

Dabar be galo svarbu, kad Covid-19 nesklistų kosminiu greičiu iš namo į namą. Mieli bendrapiliečiai, likdami namie ir mes kovojame svarbiausią savo ir visų mūsų kovą. Mes neužsikrečiame ir neplatiname viruso. Tik karantinu galime stabdyti viruso plitimo greitį, sumažinti sergančiųjų skaičių ir taip pagelbėti mūsų gydytojams, slaugėms, seselėms, policijai, tarnautojams, vaistininkams ir visiems kitiems, besiaukojantiems pirmosiose pandemijos fronto gretose. Padėkime jiems sumažinti ligų protrūkio grėsmę.

Kad strateginiai Lietuvos Respublikos Prezidento, Vyriausybės ir visų socialinių partnerių veiksmai būtų efektyvūs, šiandien pilietinės bendruomenės pareiga likti namuose. Sustiprinkime mūsų herojus, palaikydami jų dvasią ir didžius darbus paprastais, bet sąmoningais savo veiksmais.

Mielieji, būkite sveiki ir išmintingi savo pasirinkimuose. Tegul mūsų laisvė būna stipri.

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija